Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lenovo Yoga 3 restarty i bluescreen'y

23 Sie 2018 10:17 294 3
  • Poziom 10  
    Ostatnimi czasy zaczęły mi się pojawiać bluescreen'y. Kod błędów wskazuje na problemy z pamięcią. Puściłem wczoraj memtest i podczas trzeciego testu wysypały się błędy. Po niecałych 3 minutach program się wysypał.

Pytanie, czy na podstawie załączonych screenów można jednoznacznie stwierdzić uszkodzenie pamięci RAM? Czy mogą być jeszcze inne uszkodzenia (kontroler, mostek, etc.)? Pytam, gdyż pamięć RAM jest wlutowana na płytę główną komputera i nie można jej zdiagnozować na osobnym sprzęcie. Komputer ma niewiele ponad 2 lata.
    Lenovo Yoga 3 restarty i bluescreen'yIMG_201808...233804.jpg Download (2 MB) Lenovo Yoga 3 restarty i bluescreen'yIMG_201808...055641.jpg Download (2.32 MB)
  • Poziom 20  
    Obydwa screeny pokazują niekompletne, nieukończone testy podzespołów sprzętu.

Moderowany przez dt1:

Ostrzeżenie za bezsensowną dyskusję - na teście wrzuconym przez Autora widać, co trzeba. Jeśli nie potrafi się zinterpretować wyników przedstawionych przez Autora, to najlepiej nie zabierać głosu w temacie.

• Poziom 10  
    gieniapierda napisał:
    Obydwa screeny pokazują niekompletne, nieukończone testy podzespołów sprzętu.

Czemu siejesz zamieszanie?
    Memtest działa w pętli aż do zatrzymania... Test dwa razy został ukończony pozytywnie
  • Moderator - Komputery Serwis
    Temat posprzątałem, dalsza dyskusja była zbędna.
    Pamięć wydaje się być pierwszym z podejrzanych podzespołów, ale kontroler pamięci jest zlokalizowany w procesorze wlutowanym na płycie. Piszesz, że przy trzecim przebiegu testu dopiero zaczęły pojawiać się błędy, więc może to mieć związek z temperaturą - przy nagrzewaniu się może tracić kontakt z którymś padem na płycie, jeśli lut jest pęknięty.