Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

problem z odbiorem kanałów TV

23 Sie 2018 11:31 285 3
  • Poziom 7  
    Jeżeli dział jest nieodpowiedni, to proszę o przeniesienie.

Od dłuższego czasu obserwuję ciekawe zjawisko związane z moim telewizorem i nie wiem, o co tu chodzi. Mieszkam w kamienicy, na której dachu jest klasyczna antena. I na swoim telewizorze odbieram kanały z 2 grup: grupa 1 (TVP1, TVP2, TVP Info, itd) oraz grupa 2 (Polsat, TVN, Fokus TV itd). Podział na grupy jest umowny, ja to sobie tak nazwałem. Problem dotyczy programów z grupy drugiej. Często zdarza się, że jest problem z ich odbiorem. Albo na ekranie telewizora widać komunikat typu "kabel antenowy odłączony", albo widać sporadyczną "pikselozę". Ale da się jeszcze oglądać. Ostatnio pikseloza nasila się wieczorem, natomiast rano kanały z grupy drugiej w ogóle nie odbierają. Jeżeli chodzi o pikselozę, to ciekawostka: jeżeli na chwilę odłączę kabel antenowy (pojawi się komunikat, że został odłączony), to po ponownym podłączeniu przez dłuższą chwilę obraz jest ok. Czyli taki reset w postaci wypięcia kabla chwilowo pomaga. Zdarza się to co pewien czas. W lipcu było ok, teraz w sierpniu widzę, że znowu coś się dzieje. Kolejną ciekawostką jest to, że kanały z grupy I ZAWSZE odbierają i nie ma pikselozy.

Jak sądzicie, o co tu chodzi? Problem z samym telewizorem wykluczam. Więc może jakieś wieczorno-poranne zakłócenia w eterze?
  • Poziom 7  
    Lokal jest w centrum Krakowa. Podejrzewam, że antena bez wzmacniacza. Co ciekawe, sąsiedzi takich problemów nie mają. Faktem jest, że kabel antenowy do mieszkania leci od drugiej strony elewacji (u sąsiadów po przeciwnej).
  • Poziom 36  
    kosmonauta80 napisał:
    Lokal jest w centrum Krakowa

Jaka ulica?
    kosmonauta80 napisał:
    Mieszkam w kamienicy, na której dachu jest klasyczna antena

W jakim kierunku skierowana jest antena - na Wieliczkę czy na południe?
    kosmonauta80 napisał:
    sąsiedzi takich problemów nie mają

Instalacja zbiorcza?