Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ricoh Aficio 2105 - Brudzenie kolejnych kartek

23 Sie 2018 12:52 177 5
  • Poziom 4  
    Witam
    Mam problem z Ricohem Aficio 2105 w postaci brudzenia koljnych kartek tak jak się to starałem przedstawić na zdjęciach. 1-2 kartka jest czysta a później zaczyna się nanoszenie jakby starego tła na nadruk. Powymieniałęm już wszystko co mi tylko przyszło do głowy i nie mogę rozgryść tego, choć przez jakiś czas na pare tysięcy nawet działalo. Pewnie to proste dla znawcy tych maszyn, ja niestety dopiero się uczę.
    Dzięki za wszelki sygestie.
    Ricoh Aficio 2105 - Brudzenie kolejnych kartek Ricoh Aficio 2105 - Brudzenie kolejnych kartek Ricoh Aficio 2105 - Brudzenie kolejnych kartek
  • Poziom 20  
    Czy aby toner oryginalny czy zamiennik?
  • Poziom 4  
    Też nie byłem pewny tonera, który zastałem więc wymieniłem na nowy oryginalny na 100%.

Właśnie wymieniłem cały moduł bębna bo znalazłem jakiś stary, zostawiłem bęben, listwę czyszczącą bębna i moduł elektrody i jest jak na razie wszystko ok, drukuję czysto i łądnie. Więc chyba musi być coś z pozostałych elementów.
  • Poziom 20  
    Nasycenie zapewne też już ustawione na auto albo zmniejszone ręcznie. Jeśli nie było to robione, to czyszczenie/odkurzenie elementów urządzenia dostępnych bez demontażu.
  • Poziom 4  
    Czyszczenie nic tu nie pomaga bo już to robiłem x razy. i np jak puszcze 5 kartek to juz 3-5 są brudne,ale puszcze kolejne drukowanie to 1 kartka jest czysta ale kolejne znowu zaczynają się brudzić. Taki efekt kolejnych kartek nie pierwszych.
    Jak zaglądam to bęben jest czysty, ale nie wiem czy coś nie sypie się na taśme(matę) transferową bo ona jest zbyt zakurzona a teraz z tym nowym zestawem mam wrażenie, że czyści się lepiej, chyba, że już mi siada na oczy od tego grzebania w niej.
  • Poziom 25  
    Podstawowe pytanie - przebieg i pochodzenie materiałów eksploatacyjnych : developer, bęben, elektroda ładująca (oryginały?). 2105 ma przecież PM counter, może jest też książka serwisowa. Co mówi historia kodów SC w trybie serwisowym? Jeżeli nie jesteś pewien czy toner był oryginalny, to pierwsze rzecz do wymiany - zanim włożysz nową butlę - to zasypanie nowym, najlepiej oryginalnym developerem plus opróżnienie całego podawania toneru (włącznie z hopperem na wywoływaczce) ze starego/nieoryginalnego proszku i oczyszczenie rolki bias wywoływaczki z nagaru tonerowego. Druga rzecz - masa bębna, do sprawdzenia omomierzem. Kolejna sprawa - środkowa (ta najcieńsza) metalowa rolka przenosząca obraz z bębna na papier w zespole pasa transferowego, pod pasem, który trzeba zdjąć. Nagar na niej też powoduje problemy z jakością.. Następnie elektroda ładująca - przy wymianie drutu i siatki koniecznie dobrze wyczyścić powierzchnie modułu, szczególnie od wewnątrz, sprawdzić czy nie ma śladów przebicia/zwęglenia na plastikowych blokach na obu końcach..

I tak dalej. Kolego kopert, piszesz, że dopiero się uczysz. Zostałeś rzucony na głęboką wodę ;)

Powodzenia