Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kiano Slimnote 15.6 - Czy jest możliwość zainstalowania systemu Win 7 na laptop

wikhed 22 Jan 2019 12:06 18717 120
 • #91
  Robert Stasiak
  Level 12  
  Witam!



  Tak jak pisałem wcześniej ,ta firma jest tylko pośrednikiem dlatego nie mają oprogramowania kombinują.W Kiano :dźwięk,Wi-Fi,Bluetooth są na układzie Realteka.Poszukałbym na stronie realtek.com/en sterowników od układu Realteka określonego dla Kiano Slim Note 15,6,ale wcześniej odinstalował w ogóle kartę dźwiękową i zrestartował laptopa.Mi to pomogło nie widział karty SD w złączu,po restarcie jest widoczna .Wydaje mi się że BIOS ,nie jest tu przeszkodą,bo wgrali system Windows.Również odinstalowałbym dysk SSD,i ponownie uruchomił system.Z tego co czytałem po ostatniej aktualizacji Windowsa są problemy z zainstalowanym sprzętem.Poszukaj na stronie Microsoftu,lub lepiej zadzwoń do nich,kiedyś miałem problem z Windowsem bez problemu pomogli.Najgorszy wariant to podczas wgrywania BIOSU w serwisie u ciebie poza zwarcie końcówki 1 i chyba 6,zwarli jeszcze inną i z tego powodu są problemy z dźwiękiem,i z dyskiem SSD.
  Musisz pokombinować,nie baw się w wgrywanie biosów.Ja też kilkakrotnie wgrywałem biosu do płyt głównych w komputerach stacjonarnych,za kolejnym razem pomyliłem bios,miał inną końcówkę w nazwie i musiałem używać programatora.

  PS.Pozdrawiam i życzę rozwiązania problemu z laptopem Kiano.
 • #92
  misialski
  Level 12  
  Witam!
  Z przerażeniem czytam o perypetiach z laptopem Kiano 15.6, bowiem taki parę dni temu kupiłem a Auchan i od początku zaczęły się problemy. Laptop uwalił się na aktualizacjach po uruchomieniu systemu. Po różnych próbach reanimacji wyczytanych na kilku forach dobiłem go nieopatrznie przestawiając coś w BIOS-ie. W tej chwili laptop udaje trupa i nie chce się uruchomić nawet do poziomu dostępu do BIOS-u. Po długim trzymani przycisku włączania zapala się na moment kontrolka zasilania i gaśnie a potem świeci się tylko kontrolka NumLock. Aby go wyłączyć trzeba znowu długo trzymać przycisk zasilania. Jak dostać się powtórnie do BIOS-u aby przywrócić fabryczne ustawienia? Nie reaguje na klawisze ESC, DEL ani żaden F1 - F12. Bardzo proszę o pomoc.
 • #93
  noname013
  Level 10  
  nomad and misialski you need to flash the bios chip with programmer, nomadpl stop to waiting help from kiano with money which you spend on their service oyu can found a service or a person who can flash chip, I give the working bios with uefi settings, kiano must return your money, why you don't check the laptop before go home from service you need to ask them that all work, wifi sound hdd

  Dodano po 5 [minuty]:

  nomadpl wrote:

  noname013 - you found official BIOS to 15.6? Tell me more please - how you installed it? Is it work?


  1. found a service or a person who repair computers
  2. dissasembly laptop dessolder bios chip put in programmer and reflash (save old from chip)
  3.I post working bios on page 3, it is the bios from laptop which was to me and after I change settings not working but someone reset this bios to default for me
 • #94
  Robert Stasiak
  Level 12  
  Witam wszystkich!

  Podłącz laptopa pod zasilacz ,poczekaj może zacznie się ładować,w międzyczasie po wciśnięciu przycisku zasilania spróbuj DEL lub ESC wejść do UEFI.Jak się uda zresetuj ustawienia.

  PS.Z tego co pamiętam tak mi się udało,a jeżeli nie uda się to jest na gwarancji niech ci zwrócą pieniądze lub wymienią laptopa,nie musisz podawać szczegółów.Laptop ma działać ty nie musisz się na tym znać.
  Jeżeli chcesz się bawić w UEFI to cytuje jak wcześniej:

  "nomad i misialski, musisz uruchomić układ BIOS z programatorem, nomadpl zaczekaj, ab na pomoc z kiano z pieniędzmi, które wydajesz na ich usługi może znaleźć usługę lub osobę, która może flashować układ, podaję działający bios z ustawieniami uefi, Kiano musi zwrócić pieniądze, dlaczego nie sprawdzasz laptopa, zanim wrócisz do domu z serwisu, musisz poprosić ich, że wszystko działa, wifi dźwięk hdd"
  Pozdrawiam.
 • #95
  nomadpl
  Level 10  
  Witajcie,
  Kiano po trzykrotnej wizycie w serwisie stwierdziło usterkę płyty głównej - stąd nie ma dźwięku i nie wykrywa dysku twardego. Straciłem w sumie 400 zł. A prosiłem ich serwis by sprawdzili laptop przed wgraniem BIOSu. Dodatkowo nie mają części by to naprawić, a jak będą dostępne to koszt kolejnych napraw wynosi 450zł- co równa się prawie 900 zł!
  I teraz nie odzyskam pieniędzy. Pierwszy serwis wziął 300 zł za naprawę linii zasilania procesora, ale dźwięk od początku nie działał, dysk twierdzili, że tak no i wgrali mi BIOS od Prestigio. Efekty znacie z postów.
  I teraz nie wiem co robić. Nikt mi pieniędzy nie odda, ani ten pierwszy ani drugi serwis. Masakra. Nigdy więcej KIANO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Hey guys
  Kiano gave me answer after three visits in his service. They said that my motherboard is damaged and this cause problems with sound and no recognize hdd disk. I lost 400 zl. I asked Kiano's service of making test of mine notebook before flashing BIOS. They have no parts to repait laptop now, if it will available the cost is 450zl and total cost of repairs of my laptop it can be 900zl!!!
  And I will not get back my money. First private service repaired processor power supply but not checked other devices in computer before. You know effect from earlier posts.
  I don't know what to do next. But I will not get back money. If you want repair Kiano better is buy used or new computer.
 • #96
  Robert Stasiak
  Level 12  
  Witaj nomad.pl!

  Widziałem na allegro ogłoszenie,facet sprzedawał płytę główną do Kiano 15.6 za 150-160 zł,nie wiem czy ogłoszenie jeszcze jest.

  PS.W sprawie serwisu Kiano musisz udać się do Miejskiego lub Powiatowego Rzecznika Praw Konsumenta,nie sprawdzili płyty głównej,jeżeli była uszkodzona,nie było dźwięku,nie był widoczny dysk,to po co wgrywali BIOS i musiałeś za to zapłacić.Rzecznik udziela porad prawnych bezpłatnie,może również być twoim przedstawicielem w sądzie.

  Pozdrawiam!
 • #97
  nomadpl
  Level 10  
  Hej, nie ma już tego ogłoszenia, jest tylko uszkodzony Kiano za 200 zł licytacja, kup teraz 300zł - matryca, reszta sprawna. Sam tego nie przełożę, nie przegram klucza Windowsa i co gorsza nie wiadomo czy to współgra z resztą. Duże ryzyko. No i kolejne koszty, sam uszkodzony 200-300zl + osoba która to zrobi i robi się kolejne 400 zł.
  Z Kiano też nie wygram, te 100 zł dużo, nie dużo, a walka z nimi to jak walka z wiatrakami. Chyba, że oryginalny BIOS od 15.6 by go ożywił, bo w serwisie Kiano jest ktoś półprzytomny by wysyłać dwa razy i twierdzić że laptop sprawny by potem stwierdzić, że płyta główna jest uszkodzona. Jak to mówią do trzech razy sztuka.
  Aha, mógłbym kupić zewnętrzną kartę dźwiękowa za 25zł na usb, dźwięk prawdopodobnie by wrócił ale dysku nie uruchomię i nie wiem czy to bezpieczne używać komputera z walniętą płytą.
 • #98
  Robert Stasiak
  Level 12  
  Witaj nomad.pl!

  Facet teraz sprzedaje na Allegro płyta główna do LAPTOPA KIANO SLIMNOTE 14.2 mdz-investl,wcześniej sprzedawał płytę główną do Kiano 15.6.Aukcja się zakończyła nie sądze żeby płytę sprzedał.Na 99.9 % płyta była dobra sprzedający pokazywał zdjęcia działającego laptopa,tylko miał uszkodzoną matrycę.Na tym laptopie to zamiast sanek zjeżdżał chyba z górki,ale płyta była dobra.Musisz z nim porozmawiać.

  Druga sprawa ,to Kiano wprowadziło cię w błąd,są duże szanse że Rzecznik Praw Konsumenta w twojej sprawie pójdzie z Kiano na ugodę i zwrócą ci pieniądze lub dobrą płytę główną lub nawet laptopa.Jeżeli jest to konkretna firma,a nawet jak nie jest to muszą dbać o renomę.
 • #99
  misialski
  Level 12  
  Witaj Robert Stasiak!
  Dziękuję za próbę pomocy, ale tak jak pisałem wcześniej żadne akcje z klawiszami DEL czy ESC nie przynosiły skutku zatem postanowiłem skorzystać z oficjalnej drogi i zaangażować w to serwis. Zobaczę co tam wymyślą.
  Pozdrawiam!
 • #100
  Robert Stasiak
  Level 12  
  Dzień dobry!
  Panie Misialski szkoda że się nie udało,miał pan pecha.Z tego co czytałem na forach internetowych,to w Kiano w jednym egzemlarzu jest matryca LCD a w innym takim samym modelu IPS.Zrobiłbym tak samo,niech się serwis martwi,co w laptopie nie działa.
  PS.Szkoda mi nomada.pl ,bo to młody człowiek i przez tyle czasu a laptop nie działa pomimo zapewnień serwisu.
  Pozdrawiam Robert Stasiak.
 • #101
  noname013
  Level 10  
  Robert Stasiak wrote:
  Witaj nomad.pl!

  Facet teraz sprzedaje na Allegro płyta główna do LAPTOPA KIANO SLIMNOTE 14.2 mdz-investl,wcześniej sprzedawał płytę główną do Kiano 15.6.Aukcja się zakończyła nie sądze żeby płytę sprzedał.Na 99.9 % płyta była dobra sprzedający pokazywał zdjęcia działającego laptopa,tylko miał uszkodzoną matrycę.Na tym laptopie to zamiast sanek zjeżdżał chyba z górki,ale płyta była dobra.Musisz z nim porozmawiać.

  Druga sprawa ,to Kiano wprowadziło cię w błąd,są duże szanse że Rzecznik Praw Konsumenta w twojej sprawie pójdzie z Kiano na ugodę i zwrócą ci pieniądze lub dobrą płytę główną lub nawet laptopa.Jeżeli jest to konkretna firma,a nawet jak nie jest to muszą dbać o renomę.


  Again, stop waiting help from kiano, if you have kiano slimnote 15.6 with atom cpu and hdd, there on forum take the bios from page3 go to any laptop service where they can flash bios chip with a programmer and ask them to flash your chip with this bios dump.will not work usb and keyboard hdd sound and wifi if you change settings in bios
 • #102
  nomadpl
  Level 10  
  Witajcie
  Moje Kiano Slimnote 15.6 zmartwychwstało! Odebrałem dzisiaj laptopa z serwisu. Dałem im BIOS udostępniony na tym forum (strona 3) od użytkownika noname013. Wszystko działa! Komputer wykrył odrazu dysk twardy, dźwięk działa, wifi też i klawiatura. Posłużyłem się sterownikami do modelu 14.2 - ponieważ te z wymieszanej paczki od Kiano do 15.6 i 10.1 nie pasowały. Wszystko gra! Komputer działa, ładuje baterię, płyta główna nie jest uszkodzona.
  Ten post to potwierdzenie kompromitacji serwisu firmy Kiano, ponieważ trzykrotnie nie potrafili wgrać prawidłowego BIOSu. Ten BIOS z forum wygląda jak ten fabryczny, z większą liczbą opcji. To niesamowita historia prawie dwumiesięcznej walki z serwisem Kiano i walki o przywrócenie tego komputera do użytkowania. Od początku pisałem, mówiłem firmie Kiano że ten BIOS nie będzie współgrał z tym laptopem, dwukrotnie twierdzili, że wszystko działa by za trzecim razem stwierdzić usterkę płyty głównej, która działa.
  Koszt moich naprawach wyniósł 510 zł, nie wiem czy będę i czy odzyskam pieniądze od Kiano.
  Składam specjalne podziękowania dla użytkownika noname013 za ogromnie wielką pomoc! Miałeś rację, że ten BIOS zadziała z moim laptopem. Dziękuję, dziękuję bardzo! :-)

  Hi guys,
  My Kiano Slimnote 15.6 resurrected! I received laptop from service. I gave them new BIOS from this forum (page no. 3) shared by user noname013! All works fine! Mine computer detected disk 500GB, sound works too, also wifi and keyboard. I installed drivers from package to Kiano 14.2 because drivers from Kiano from mixed package for 15.6 and 10.1 not worked/installed. All works! Motherboard is not damaged.
  It's very big discredit, shame for Kiano's service because after three visits they didn't help and flash right, working BIOS. Firmware from this forum look like fabric BIOS for Kiano 15.6. It's strange, hard history of fight with Kiano's service of recovering my laptop to usefull. I told, had written them many times to their service that flashed BIOS from 14.2 won't work with this laptop's model. Total cost of repairs is 510 zl.
  I would like to give special thanks for noname013 for big help! You was right that this BIOS will work with my laptop. Thank you, thank you very much! :-)
 • #103
  Robert Stasiak
  Level 12  
  Witam nomad.pl!

  Super że udało rozwiązać się problem,nie moja wina że w serwisie Kiano nie mają orginalnego BIOSU,dopiero po długotrwałej kampanii udało się ich zmusić do pracy.
  PS.Niektórych myślenie boli.

  Pozdrawiam Robert .

  Dodano po 31 [sekundy]:

  Hello nomad.pl!

  It's great that the problem was solved, not my fault that the Kiano website does not have the original BIOS, only after a long-running campaign they managed to force them to work.
  PS.Some thinking hurts.

  Regards Robert .
 • #104
  nomadpl
  Level 10  
  Tobie Robert również dziękuję za pomoc! Bardzo mi dużo pomogłeś i zabierałem Tobie dużo czasu! :)
  Wczoraj na necie czytałem dużo opinii o laptopach Kiano i ich serwisie. Ogólnie to masakra i niejedna osoba pisała, że nie naprawiają, ale odsyłają z adnotacją: sprawny.
  Tak w zasadzie ta ich gwarancja jest iluzoryczna, niby jest a jakby jej nie było. Szanujący się producent laptopa, płyty głównej udostępnia sterowniki, instrukcje, schematy, porady, BIOS! i mnóstwo innych rzeczy. no i u innych firm ponowne zainstalowanie Windowsa nie równa się utracie gwarancji.
 • #105
  noname013
  Level 10  
  nomadpl wrote:
  Witajcie
  Moje Kiano Slimnote 15.6 zmartwychwstało! Odebrałem dzisiaj laptopa z serwisu. Dałem im BIOS udostępniony na tym forum (strona 3) od użytkownika noname013. Wszystko działa! Komputer wykrył odrazu dysk twardy, dźwięk działa, wifi też i klawiatura. Posłużyłem się sterownikami do modelu 14.2 - ponieważ te z wymieszanej paczki od Kiano do 15.6 i 10.1 nie pasowały. Wszystko gra! Komputer działa, ładuje baterię, płyta główna nie jest uszkodzona.
  Ten post to potwierdzenie kompromitacji serwisu firmy Kiano, ponieważ trzykrotnie nie potrafili wgrać prawidłowego BIOSu. Ten BIOS z forum wygląda jak ten fabryczny, z większą liczbą opcji. To niesamowita historia prawie dwumiesięcznej walki z serwisem Kiano i walki o przywrócenie tego komputera do użytkowania. Od początku pisałem, mówiłem firmie Kiano że ten BIOS nie będzie współgrał z tym laptopem, dwukrotnie twierdzili, że wszystko działa by za trzecim razem stwierdzić usterkę płyty głównej, która działa.
  Koszt moich naprawach wyniósł 510 zł, nie wiem czy będę i czy odzyskam pieniądze od Kiano.
  Składam specjalne podziękowania dla użytkownika noname013 za ogromnie wielką pomoc! Miałeś rację, że ten BIOS zadziała z moim laptopem. Dziękuję, dziękuję bardzo! :-)

  Hi guys,
  My Kiano Slimnote 15.6 resurrected! I received laptop from service. I gave them new BIOS from this forum (page no. 3) shared by user noname013! All works fine! Mine computer detected disk 500GB, sound works too, also wifi and keyboard. I installed drivers from package to Kiano 14.2 because drivers from Kiano from mixed package for 15.6 and 10.1 not worked/installed. All works! Motherboard is not damaged.
  It's very big discredit, shame for Kiano's service because after three visits they didn't help and flash right, working BIOS. Firmware from this forum look like fabric BIOS for Kiano 15.6. It's strange, hard history of fight with Kiano's service of recovering my laptop to usefull. I told, had written them many times to their service that flashed BIOS from 14.2 won't work with this laptop's model. Total cost of repairs is 510 zl.
  I would like to give special thanks for noname013 for big help! You was right that this BIOS will work with my laptop. Thank you, thank you very much! :-)




  OOOOOOOOOOOOOOO I'm very glad for you, I told to you stop losing time with kiano, the board is good, their bios was not for 15.6
 • #106
  Zdvpy666
  Level 2  
  Witam was wszystkich. Odpowiadając na pytanie. Tak jest możliwość zainstalowania na takim laptopie innego OS. Ja mam w swym użytkowaniu laptop Kiano slimnote 14.2. Długo się męczyłem z nim. Bo dostałem go jako zabawkę, osoba która z niej korzystała, za bardzo się denerwowała z działania na nim. Mi się przydała do projektu, o którym napiszę artykuł. Zainstalowałem Androida 7.1 działa prawie wszystko oprócz dźwięku. Jakimś cudem instalator nie wykrył karty dźwiękowej. WI-FI działa. Aplikacja YouTube dział. Google Chrome działają, filmy puszczają. Trochę można się przyczepić do płynności ale Megan to wygląda. A no i takie apki jak wp pilot czy openfm też się uruchamiają.
  Co musisz zrobić, bardzo proste jest inicjacja nowego os na tym sprzęcie. Z strony android-x86.org ściągasz androida (u mnie działa tylko 7.1 rewizja 3(innych rewizji jeszcze nie sprawdzałem) ) program Rufus. Wypalasz sobie Rufusem obraz botowalnego. Nic w nim nie grebiesz ustawisz tylko ścieżkę do pliku ISO (pamiętaj by ściągnąć wersję x86 a nie 64) i tyle. Masz botowalnego pena z androidem na pokładzie. Idziemy dalej tym tropem. Wkładasz do gniazda USB. Uruchamiasz tego potwora wciskając szybko kilkukrotnie ESC by wejść do BIOSu. W Boot jako pierwszy ustawiasz swój pendrive i gotowe. Androida możesz uruchomić jako live cd. Jeżeli zainteresuje cię temat to Pisz. Ja go sobie będę rozwijać, szukać alternatywnych z dźwiękiem, może jakaś karta dźwiękowa na USB tu zagra. Pozdrawiam
 • #107
  Zdvpy666
  Level 2  
  Aktualizuję dane. Dziś przyszła do mnie najtańsza z możliwych kart dźwiękowych na USB całe 5 zł, rzekomo możliwość przesyłu dźwięku 5.1. działa świetnie, bez bawienia się plikami czy kopiowaniem, czy bawienia się w zmianę kart dźwiękowych. Zwykłe Plug and Play. Podłączasz i gra. Żeby zainstalować Androida na dysku masz dwie opcje. Instalacja na wbudowany dysku (kosztem win 10), lub instalacja na dysku zewnętrznym (ja tak zrobiłem). Na Pendrive nie idzie zainstalować ponieważ podczas formatowaniu zacina się instalator.
 • #108
  kolek44
  Level 11  
  Witam może komuś się przyda naprawiałem kiano slimnote 15.6 ten z hdd 500 (wgrywanie bios z tego forum) i dla zabawy zklonowałem system na hdd zmieniłem opcje boot teraz toto rusza z hdd.Minus jest z zamykaniem (wyłanczaniem laptopa)system zamyka się ok ale wyłanczanie całkowite to przytrzymanie klawisza power.System działa dość sprawnie jak na Intel® Atom® Z8350 1,44 - 1,92 GHz wszystko można instalować na hdd.
 • #110
  Robert Stasiak
  Level 12  
  Możesz sklonować, przenieść system AOMEI Partition Assistant,EASEUS Partition Manager Free Edition ,MiniTool Partition Wizard Free.
  Pozdrawiam!
 • #111
  kolek44
  Level 11  
  Ja na początek przekonwerterowałem hdd 500 na gpt z mbr i potem wykorzystałem Paragon Hard Disk Manager 15 10.1.25.1137 z bootowalnego pendraiwa: WinPE 10-8 Sergei Strelec (x86 / x64 / Native x86) 2020.06.09 Wersja angielska. Po przekopiowaniu na hdd zmiana bootowania w biosie.23.11.2020 teraz zainstalowałem windows 10 20h2 na czystym hdd 500 dzięki Hasleo\WinToUSB\( ten dysk jest na szynie usb w tym lapku) sterownik instalowałem ręcznie z kopi emmc.Wszystko jest ok aktywacja,menadzer urządzeń itp.Problem z wyłączaniem maszyny pozostał.
 • #112
  Robert Stasiak
  Level 12  
  Na Hasleo\WinToUSB\ instalowałem system na pamięci USBi działał.
  Pozdrawiam forumowiczów.
 • #113
  kolek44
  Level 11  
  Witam Panowie Kiano SlimNoe 15.6 ten z hdd 500 może ktoś wymieniał klawiaturę lub ma nazwę kodową bo wszystko śmiga (system) ale klient upiera się żeby wszystko działało a w tym choć nie zalanym itp jest tak jak na jpg.Wiem że chip do sterowania to https://datasheet4u.com/share_search.php?sWord=SH61F83Q sprawdzony na tyle jak na pdf. Kiano Slimnote 15.6 - Czy jest możliwość zainstalowania systemu Win 7 na laptop
 • #114
  nomadpl
  Level 10  
  Witajcie
  nie chcę tworzyć nowego tematu i postów, ale mam mały problem z Kiano Slimnote 15.6 HDD z pamięcią RAM. Jak wiecie mój komputer miał uszkodzony bios i linię zasilania procesora po zmianie opcji w Biosie z Windows na Android.
  Wgrano mi nowy bios z tego forum i komputer pracuje normalnie. Problem w tym, że nie pamiętam jak to było wcześniej, bo w właściwościach systemu pisze: 4GB RAM (dostępne 2GB). Komputer zwolnił dość mocno i włączenie MS Teams to katorga.
  Poszperałem w Biosie i w zakładkach Chipset dotyczących mostka północnego lub południowego procesora znalazłem takie coś:
  Memory information - total memory - 4096 MB (DDR3)
  Total Speed 1066Mhz
  Memory Slot0 - 4096MB (DDR3)
  MAX TOLUD 2GB i ta opcja jest edytowalna i nie sprawdzałem
  Memory Configuration
  Memory Scrambler (Disabled)

  Dodatkowo wyżej jest opcja: Graphics Power Management Control, Display from TypeC, Memory Configuration Options, IGD-LCD Control i Intel IGD Configuration.

  Czy ktoś z Was wie, czy w tym Kiano można ograniczyć pamięć karty graficznej? bo to chyba ona zżera resztę 2GB RAM. Czy to normalne w tym modelu? 64bitowy Windows 10 działa wolniej niż 32 bitowy w Kiano 14.1 z 2GB RAM.
 • #115
  Robert Stasiak
  Level 12  
  Witaj!
  TOLUD określa wartość przestrzeni pamięci „Topof Low Usable DRAM” do wykorzystania przez kartę graficzną .Można ją zmieniać jak to działa w Kiano nie wiem.Mam bardzo okrojony bios w Kiano 14,1+.Aplikacja MS Teams zjada zasoby komputera "na C2DUO (2,8 GHz), 6GB RAM, HDD Hybryda 1TB, Win7 (64Bit) ledwo zipie"
  PS.Przy tej aplikacji nie pomoże.
  Pozdrawiam.
 • #116
  nomadpl
  Level 10  
  Też mam 14.1 i tam nie ma tylu opcji co w Biosie 15.6. Zaskoczyło mnie, bo 15.6 ma 4GB Ram, a korzysta w zasadzie z 2gb ram i komputer działa wolno jak diabli. Mój 14.1 z 2GB działa szybciej. Czyli dobrze znalazłem, ale skontaktuję się z Kiano, bo nie wiem co stanie się po przestawieniu tej opcji. Wiesz może czy jeśli mam licencję na Windows 10 64x to można wgrać 32bit? jak to jest?
  Teams to masakra, na Kiano 14.1 nawet działa, ale ma 15.6 makabra. Mam Core2Duo z 4GB RAM Gefore 9500GT 1GB i Teams włacza się szybciej, ale nie próbowałem z niego tutaj korzystać.

  Jutro połączę się poprzez smartfon, pewnie będzie to najlepiej działało. O wiele lepszy do pracy byłby Skype
 • #117
  Robert Stasiak
  Level 12  
  Wiatm nomadpl.
  Wiadomo co się stanie po przestawieniu tej opcji,zmieni się ilość pamięci przyznawanej karcie graficznej przez system,tylko jest inne pytanie czy system automatycznie zablokuje ilość większą,od wymaganej do obsługi karty graficznej,czy też wprowadzi ustawienia i zablokuje kartę graficzną.W dużym pececie zworka i ustawienia fabryczne,a tutaj nie wiadomo.Jeszcze ten serwis Kiano który nie bardzo chcę współpracować z klientem,jak wynika z twojej relacji.Co do drugiego pytania odnośnie systemu Windows 10 ,32 bity to jest on blokowany podczas instalacji.Jest to zapisane w UEFI na dysku eMMC.
  Pozdrawiam!

  Dodano po 3 [minuty]:

  Witaj Zdvpy666!
  W jaki sposób wgrałeś krok po kroku system android na Kiano Slimnote 14.2 ?
  PS.Skoro UEFI blokuje wgranie innego systemu próbowałem wgrać Linuxa.
  Pozdrawiam.
 • #119
  Robert Stasiak
  Level 12  
  Witam!
  Pozazdrościć ilości ustawień BIOSU w filmiku w tym tablecie .W filmiki są ustawienia wydajności , nie sądzę żeby cokolwiek zmieniły w przypadku tego programu i Kiano Slimnote ,ale próbować można.
  Pozdrawiam Robert!