Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zasilenie oświetlenia poprzez przedłużacz

23 Sie 2018 17:08 318 15
  • Poziom 6  
    Witam, jestem zielony na temat elektryki, mam do Was prośbę, chciałbym zasilić oświetlenie w mieszkaniu z przedłużacza, postaram się sprecyzować, ciągnę prąd z sąsiedniego domku przedłużaczem, i chciałbym zasilić oświetlenie właśnie w tym domku w którym nie ma całkowicie prądu lecz przewody stare są. Jak muszę podłączyć się pod któreś z włączników od światła? Czy da się w ogóle wykonać taką operację? Proszę o pomoc.
  • Poziom 24  
    W sensie że przedłużacz rozbierasz i chcesz podłączyć jego przewody do sieci? Do włącznika się nie podepniesz. Poza tym radziłbym nie robić amatorskiej sieci zasilania.
  • Poziom 6  
    Chodzi mi o to, aby zasilić oświetlenia w każdych pomieszczeniach, ktoś mi kiedyś pokazał sztuczkę lecz zapomniałem o niej, wsadził jedną żyłę bodajże fazę z przedłużacza do gniazdka w domku, i wszędzie był prąd w gniazdach właśnie z tego przedłużacza, a mi chodzi jak się podpiąć z przedłużacza pod włączniki do świateł.
  • Poziom 6  
    W domku w którym chcę zasilić oświetlenie z przedłużacza jest instalacja, lecz odłączona (zdjęty licznik).
  • Poziom 24  
    Jak chcesz podpinać to musisz wiedzieć pod którymi przewodami zasilany był obwód oświetlenia. Może być jeden na cały budynek a może być każdy osobno na pomieszczenie.
  • Poziom 6  
    Ok, ale wystarczy tylko jak podepnę fazę, czy zero też muszę podpiąć pod włącznik?
  • Poziom 6  
    Ok, dzięki za zainteresowanie tematem jak i pomoc. Będę kombinował. Raz jeszcze Dzięki i pozdrawiam!
  • Poziom 24  
    nSon napisał:
    Ok, ale wystarczy tylko jak podepnę fazę, czy zero też muszę podpiąć pod włącznik?

Pod włącznik niczego nie podepniesz!!! Już któryś raz Ci to piszę.
  • Poziom 6  
    KapitanSTS napisał:
    nSon napisał:

Pod włącznik niczego nie podepniesz!!! Już któryś raz Ci to piszę.

A jeśli podepnę się pod któreś z gniazdek i zmostkuję z włącznikiem oświetlenia? Będzie z tego draka, czy nie koniecznie ?
  • Poziom 24  
    Wszystko podepnij pod przewody oświetlenia które były przyłączone pod licznik.
    Jak podłączysz pod gniazdko to będziesz miał zasilanie w całym obwodzie i na przewodach które były kiedyś przy liczniku.
  • Poziom 38  
    Z jednego domku który jest zasilany przedłużaczem chcesz zasilić kolejny :?:

nSon napisał:
    Będę kombinował.

nSon napisał:
    Będzie z tego draka,

Oj będzie z tego draka jak ktoś zostanie śmiertelnie porażony.

Panowie doradzający mimo pomocności waszych postów stwierdzam że wasze porady są skrajnie szkodliwe !!! Nie wiecie jaka jest długość, przekrój przedłużacza, czy będzie zapewnione SWZ, jak wygląda stara instalacja wewnętrzna itp....
    Autorze potrzebny jest elektryk na miejscu !
  • Moderator Elektrotechnika
    Wszystkie "pomógl" zostały usunięte . Nie wiadomo z jakiej przyczyny zostało mieszkanie pozbawione zasilania. Przed jakąkolwiek próbą podłączenia zailania najpierw należy dokonać oględzin starej instalacji, wykonać pomiary .
    Kol.nSon z wiedzą jaką posiada nie powinien ingerować w instalację elektryczną.