Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Fabryka Prądu
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Słoneczny karaluch - Solar Robot Kit - dlaczego popularny? - Test / Recenzja

CMS 29 Sie 2018 10:00 4704 37
 • #31
  101pawel
  Poziom 26  
  CMS napisał:
  Jak widać, jest to banalne konstrukcja, z silniczkiem/wibratorem, takim samym jak w starszych telefonach (teraz, coraz częściej stosuje się obciążoną membranę). Zasada działania, jest tak prosta, że aż śmieszna. Silniczek wprawia w wibracje całego owada, a ten przesuwa się po PŁASKIEJ powierzchni w nieokreślonym kierunku.
  Tak, - poczynając od recenzji aż po ostatni #30 w tej chwili post, dyskusja utrzymana jest w politycznej poprawności. Robal jest banalny, konstrukcja zabawki prostsza niż budowa cepa, a poza tym "chińszczyzna" czyli wiadomo o co hehe chodzi, no i toto na stworzonej tylko dla ambitnych tematów elektodzie - wstyd i spadek poziomu.
  To niech mi ktoś pokaże polskiego producenta, który za 2,5$ wyprodukuje to urządzenie, ba, niech to zrobi za 5$, potem to normatywnie zapakuje i wyśle gratis do Chin. Niech już nawet tego nigdzie nie wysyła, niech tylko to za jakąś niską cenę zrobi. Nie zrobi, wiem to na 100% bo wiem ile kosztuje najprostszy polski kit. Również nie wyśle, bo najtańszy krajowy list polecony kosztuje 5,20zł. Cała ta dyskusja, wyłączając nawet jej meritum, to przykład naszego malkontenctwa. Koniec i kropka. Pięć lat temu - od tamtego czasu pewnie wiele się zmieniło, obejrzałem chińską fabrykę ostrzy do nożyków do tapet. Nie nożyków, a ostrzy. Na 10 hektarach kilkadziesiąt linii rozcina metrową wstęgę blachy na szerokość ostrza by w kolejnych krokach obrobić powstałe paski termicznie, potem je naostrzyć, zapakować i wraz z paletą umieścić na 10 metrowej wysokości magazynie wyoskiego składowania. 300 tyś paczek (x10) takich ostrzy na godzinę. Po tygodniu nieustannej pracy inny kształt ostrza. Tak pracuje chiński technik i inżynier. W tym czasie, gdy Polak z niego rechocze. Ma ktoś pojęcie jak skonstruowany jest, albo choćby jaki jest stopień skomplikowania robota składającego te recenzowane tu robale?
 • Fabryka Prądu
 • #32
  fotomh-s
  Poziom 21  
  Robot jest tak zrobiony że zwróci się dopiero wtedy jak liczba wyprodukowanych przez niego robali przekroczy liczbę tych prawdziwych ;-)
  Czeka nas teraz zalew robo robali z chin.
 • Fabryka Prądu
 • #33
  Jaro
  Poziom 26  
  101pawel napisał:
  [quote="CMS" Ma ktoś pojęcie jak skonstruowany jest, albo choćby jaki jest stopień skomplikowania robota składającego te recenzowane tu robale?


  Pojecie ma każdy lekarz, takie rzeczy w Chinach produkuje się i pakuje ręcznie. Wciśnięcie silniczka wibracyjnego z dolutowaną baterią słoneczną w kawałek byle jak odlanego plastiku który trzeba pobrać ze skrzynki w której leżą luzem przerasta możliwości większości robotów a te które to potrafią nie montują gadgetów w cenie 2$. Gdzieś w Schenzen siedzi po prostu w hali 50 ludzi przywiezionych do pracy z głębi Chin i montuje a po drugiej stronie stołów siedzą ci którzy to ręcznie pakują, jutro będą składać słuchawki, pojutrze głośniczki BT itd.
 • #34
  101pawel
  Poziom 26  
  Jaro napisał:
  Gdzieś w Schenzen siedzi po prostu w hali 50 ludzi przywiezionych do pracy z głębi Chin i montuje a po drugiej stronie stołów siedzą ci którzy to ręcznie pakują, jutro będą składać słuchawki, pojutrze głośniczki BT itd.
  Taa..., a od nowego tygodnia przywdzieją słomkowe kapelusze i wejdą do wody sadzić ryż - tak jak na obrazkach w polskich podręcznikach. Tak pracując, od montażu robali, poprzez ten ryż i jeszcze zbiór herbaty (do worów noszonych na plecach) składają sobie na wakacyjne wyjazdy do Londynu, Paryża i Nowego Jorku.
  Za dużo oglądasz polskiej telewizji.
 • #35
  Jaro
  Poziom 26  
  101pawel napisał:
  poprzez ten ryż i jeszcze zbiór herbaty (do worów noszonych na plecach) składają sobie na wakacyjne wyjazdy do Londynu, Paryża i Nowego Jorku.
  Za dużo oglądasz polskiej telewizji.


  A w niej zagranicznych programów o krajach Azji, najwyraźniej mylisz Chińczyków z Japończykami albo Koreańczykami a już na pewno nie masz zielonego pojęcia o robotach przemysłowych. Montując takie zabawki po 2$/sztuka robot o takiej ilości stopni swobody ramienia nie zarobiłby na siebie nigdy. Wbrew pozorom zautomatyzowanie produkcji takiego gadgetu (luzem pobierane elementy, jeden z elastycznego tworzywa o skomplikowanych kształtach, drugi z kolei to silniczek i bateria połączone za pomocą kabli więc najpierw trzeba wcisnąc silnik a potem domknąć baterią) jest niezwykle skomplikowane a jeśli to ma być produkowane przez krótki czas zupełnie nieopłacalne, nawet w Chinach. BTW co jest dziwnego w zbieraniu herbaty do koszy? To nadal się robi bo inaczej nie da się oddzielić liści przeznaczonych do drogich markowych herbat od tych które są sprzedawane po 5PLN/100torebek, Maszyny tego nie potrafią.
 • #37
  sosarek

  Poziom 43  
  @CMS Nowy gadżet do sklepiku? ;)
 • #38
  CMS
  Administator HydePark