Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

BMW X6 - Wymiana klocków hamulcowych przód / tył

kisiol 23 Aug 2018 20:24 5001 9
Wago
    kisiol
    Level 20  
    Witam. Mam zamiar wymienić klocki hamulcowe + tarcze przod i tył. Jak to jest z tymi tłoczkami , a dokładnie z ich wciśnięcie, można to zrobić mechanicznie czy trzeba komputerowo. Auto BMW X6 2008/2009r. Z tego co doczytałem opinie są dwuznaczne,
  • Wago
  • Helpful post
    invisibleman
    Level 20  
    Wszystko przebiega standardowo. Z tyłu są tarczo-bębny - elektryczny ręczny zaciąga szczęki więc klocki wymieniasz bez problemu.
  • Wago
  • Helpful post
    piotrekwoj1
    Level 40  
    To wszystko zależy od tego jaki tam jest hamulec tzw. ręczny. Jeżeli elektryczny i silniczki znajdują się przy zacisku to taki tylko cofamy tylko komputerowo, a jeżeli jest elektryczny ale silnik jest na pod autem a zaciąganie jest realizowane przez linki to takie tłoczki można wkręcić mechanicznie.
    kisiol
    Level 20  
    Czyli cylinderki wciskamy mechanicznie, bez użycia komputera , nic się nie uszkodzi. Pytam bo miałem wczesniej 730 i tam trzeba było komputerowo.

Dodano po 1 [minuty]:

jitro sprawdzę na kanale ,ale właśnie w komputerze tej opcji nie ma, w przeciwieństwie np. to bmw 7 .

Dodano po 13 [godziny] 13 [minuty]:

Zajrzałem pod auto do zacisków, żadne przewody elektryczne nie dochodzą, po za czujnikiem zużycia klocków. Wygląda na to że można je wcisnąć mechanicznie. Moze ktoś się orientuje ,czy tam są tłoczki wciskane czy wkręcane.
  • Helpful post
    piordekk
    Level 16  
    Wciskane. Silnik od ręcznego jest na środku od niego linki do szczęk.
    kisiol
    Level 20  
    Zgadza się. Czyli tłoczki można bezpiecznie wcisnąć recznie , bez konsekfencji uszkodzenia elektroniki.
  • Helpful post
    gregor_pn
    Level 16  
    Czy ręcznie to nie wiem - zależy od oporu. Ja z doświadczenia wiem, że gdy autko ma 10 lat przyda się cały zacisk zregenerować - rozebrać, wyczyścić i wymienić gumki. Koszt drobny a działanie duuużo lepsze.
    Ale tak, elektroniki nie uszkodzisz.
    kisiol
    Level 20  
    Wielkie dzięki za pomoc
    uhr
    Level 17  
    A czy w f15. X5 to samo po środku mam ręczny jeżeli dobrze widzę

Czyli tylko z tyłu jak w zwykłych zaciskach wykręcam dwie śruby i ścisk i mogę cofnąć tłoczki zapłon wył ? Zbiorniczek otwarty?
    Dziękuje
    BMW X6 - Wymiana klocków hamulcowych przód / tył

BMW X6 - Wymiana klocków hamulcowych przód / tył BMW X6 - Wymiana klocków hamulcowych przód / tył BMW X6 - Wymiana klocków hamulcowych przód / tył