Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.
itemscope itemtype="https://schema.org/QAPage"

Instalacje sprężonego powietrza

Wojciech. 23 Sie 2018 21:29 258 5
  • Instalacje sprężonego powietrza

Poziom 32  

Witam!

Posiadacie jakieś książki, pdf, materiały dotyczące tego zagadnienia? Chodzi mi głównie o tematykę strat w źle zaprojektowanej instalacji. Mogą być oczywiście zagadnienia stricte matematyczne i fizyczne.

pozdrawiam.

0 5
    Poziom 20  

Na pewno:
    jeżeli nadciśnienie w układzie jest wyższe od 7 bar, lub pojemność zbiornika (nie rur) jest większa niż 350 cm3, instalacja podlega pod Dozór Techniczny. Nie wiem, czy projekt, ale wykonawstwo chyba a przeglądy i odbiór na pewno.
    Przy okazji wszelkie przewody średnicy światła mniejszej niż 25 mm nie muszą mieć cechy CE - dyrektywa 70 WE.
    Materiałów nie mam. No mam nieco ale dla 200/300 bar, ale to pewnie poza tematem ...

0
    Użytkownik usunął konto  
    Moderator

ziemek56 napisał:
    lub pojemność zbiornika (nie rur) jest większa niż 350 cm3, instalacja podlega pod Dozór Techniczny

Te 350 cm³ to pewne? Taki zbiornik mniejszy niż mała puszka piwa (one mają chyba 355 cm³ :D , a te większe 550 cm3).

0
    Poziom 20  

retrofood napisał:
    Te 350 cm³ to pewne?

Pewne. Europa wymusiła tak małą pojemność, by nawet stomatolodzy się załapali.
    A co do linku - jak łatwo znaleźć. Prośba była o materiały, schematy ... nie przepisy

0
    Użytkownik usunął konto