Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zestaw domofonu 2 żyłowego

23 Sie 2018 22:02 309 13
  • Poziom 17  
    Witam jaki polecacie domofon żeby można było połączyć na 2 max 3 żyły i do tego można było podłączyć 3 unifony

Znalazłem EURA ADP-42A3 ale nie ma nic napisane że można podłączyć 3 unifony żeby można było wywołać z jednego przycisku i otworzyć elektrozaczep
  • Pomocny dla użytkowników
    Konkretnego modelu nie polecę, ale montowałem już komuś w domku jednorodzinnym system domofonowy firmy Genway, gdzie przy furtce był jeden przycisk a w domu były dwa unifony i dzwoniły jednocześnie. Można było odebrać dowolny i rozmawiać i oczywiście otworzyć furtkę. Do unifonów jak i do panelu przy furtce była instalacja 3 żyłowa.
    Pierwszy unifon miał złącze do podpięcia drugiego. Drugi unifon miał złącze do podpięcia kolejnego. W zestawie nawet był wtyk do tego złącza ale trzeciego unifonu nie było. Wspomniano jedynie w instrukcji, że można podłączyć kolejny unifon (gdy ktoś sobie dokupi).
    Między tymi dwoma, które zainstalowałem była też możliwość prowadzenia rozmów między sobą.
  • Poziom 17  
    Nawet nie chodzi mi żeby był interkom tylko żeby można było podłączyć z 3 słuchawki żeby dzwoniły jednocześnie i można z każdego było otworzyć furtkę

Zestaw domofonu 2 żyłowego
  • Poziom 17  
    A z bardziej budżetowej opcji np eura czy orno mogę założyć np 3 słuchawki równolegle ?
  • Specjalista Domofony
    Z Eurą, Orno itp. "świecidełkami" daj sobie spokój gdy nie chcesz cały czas zastanawiać się dlaczego coś teraz działa, a za chwilę już nie.
    I tak oszczędziłem Cię nie podając zestawów z rodziny np. Urmet 2Voice :)

Pozdrawiam
  • Pomocny dla użytkowników
    Na pewno można połączyć ze sobą równolegle identyczne unifony ale z tych wielożyłowych. Tak są m.in. łączone unifony w blokach wielorodzinnych, gdzie na danej klatce wszystkie unifony są tak połączone za wyjątkiem żyły wywołania (z wiadomych powodów). Z otwieraniem zamka w takim przypadku nie powinno być najmniejszych problemów. Można go dowolnie zwielokrotniać dołączając nawet dodatkowe przyciski.
    Z systemami dwużyłowymi nie musi tak być. Trzeba by było po prostu sprawdzić ten fakt w praktyce.
  • Poziom 31  
    zybex napisał:

Z systemami dwużyłowymi nie musi tak być. Trzeba by było po prostu sprawdzić ten fakt w praktyce.

Jeżeli chodzi o cyfrowy dwużyłowy Laskomex to na pewno pracują dwa na tym samym ustawieniu. Sprawdzałem to osobiście.
  • Poziom 17  
    ta_tar napisał:
    zybex napisał:

Jeżeli chodzi o cyfrowy dwużyłowy Laskomex to na pewno pracują dwa na tym samym ustawieniu. Sprawdzałem to osobiście.

A jaki model ?
  • Poziom 17  
    Bardziej mi chodzi o jednorodzinny tzn. jeden przycisk...

Właśnie zobaczyłem ze jest możliwość wymiany kabla między bramą a centralą czyli nie musi być na 2 żyły czy macie jakiś pomysł budżetowy ?
  • Specjalista - CCTV i Alarmy Stacjonarne
    Commax pracuje z trzema unifonami.
  • Poziom 17  
    alster1 napisał:
    Commax pracuje z trzema unifonami.
    a mógł bym prosić o model ?