Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Premium 420 dci - Ciężko wchodzi 6 i 8 bieg

Aleks224 24 Sie 2018 12:53 303 6
  • #1 24 Sie 2018 12:53
    Aleks224
    Poziom 4  

Witam
    Potrzebuje pomocy w mojej premiunce 420 dci ciężko wchodzi 6 i 8 bieg
    Czasami się zdarzy że włączając 6 bieg i jadąc na nim pokazuje że jest na neutralny?
    Proszę o podpowiedzi może ktoś z was miał taką sytuację.
    Dziękuję

0 6
  • #2 25 Sie 2018 22:35
    Marek merc
    Poziom 11  

Nie napisałeś czy to manual czy automat jeśli automat to musisz wyjąć manetkę biegów i przesunąć zmianę biegów prawidłowo .Jeśli manual to regulacja pod samochodem zmiany biegów.

0
  • #3 26 Sie 2018 09:22
    Aleks224
    Poziom 4  

No tak , to jest skrzynia manualna
    Możesz jeszcze podpowiedzieć w którym miejscu wykonać tę regulację?

0
  • #4 26 Sie 2018 19:23
    Marek merc
    Poziom 11  

Znajduje się przy lince pod samochodem przy cięgle zmiany biegów tam będzie regulacja.Ewentualnie może być wyrobiony mechanizm zmiany biegów przy lewarku ale szybciej będzie mechanizm zmiany biegów trzeba to dokładnie obejrzeć na odległość ciężko powiedzieć musisz od środka kierowcy zdjąć tą skażany pokrowiec i zobacz dokładnie zmieniając biegi ewentualnie podnieś samochód uruchom silnik i wsączaj biegi i zobaczysz gdzie problem tkwi.

0
  • #5 26 Sie 2018 20:37
    Aleks224
    Poziom 4  

Dzięki kolego jutro będę działał..
    Jak coś ustalę to dam znać
    Miłego weekendu;)

0
  • #6 26 Sie 2018 21:22
    Marek merc
    Poziom 11  

Nie ma sprawy usterka nie jest poważna i koszt naprawy to grosze najlepiej to sprawdzić tak jak pisałem ściągasz tą ochronę przy lewarku samochód na podnośniku włączony bieg ten który wypada i to jakoś ogarniesz temat raczej mechanizm jest problemem.
    Pozdrawiam i życzę udanej naprawy.

0
  • #7 28 Sie 2018 13:44
    Aleks224
    Poziom 4  

Witam kolegę usterka usunięta :)))))
    Wypadła kulka z pneumatycznego przebijaka z dolnej na górną skrzynię teraz biegi chodzą idealnie , szkoda że się prędzej za to nie wziąłem bo już wcześniej były problemy , auto czasami miało problem ze znajdowaniem biegów.
    Pozdrawiam!

0