Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Montaż świateł przeciwmgielnych do Suzuki Baleno '96

24 Sie 2018 13:14 195 2
  • Poziom 2  
    Witam,

w moim Suzuki Baleno 1,3 16v GL '96 nigdy nie było świateł przeciwmgielnych, aczkolwiek uznałem je za przydatne, stąd pomysł ich montażu.

Czy fabryczna instalacja z przodu była jednakowa dla wersji bez/z "halogenami" i czy wymaga jakichś przeróbek? Wiem, że w niektórych autach są przeciągnięte przewody, a nawet wtyczki, nawet jeśli lamp przeciwmgielnych brak i jest to swoiste plug&play.

Czy ktoś z was orientuje się może jak jest w przypadku tego auta lub posiada instrukcję serwisową/schematy instalacji elektrycznej?

Moderowany przez CameR:

Reg. 3.1.15. Nie pytaj od razu na forum, jeśli samemu nic wcześniej nie sprawdziłeś lub nie podjąłeś próby samodzielnej diagnozy. Pamiętaj, że porady są udzielane w sposób zdalny przy braku fizycznego dostępu do urządzenia.

• Poziom 38  
    A czy tak trudno samemu to sprawdzić, poszukać w okolicy miejsca montowania przeciwmgielnych czy są jakieś wtyczki? Ty masz auto nie my więc wykaż trochę inicjatywy a nie od razu pytasz na forum.
  • Poziom 2  
    Jeśli nie masz nic do dodania, co wiąże się bezpośrednio z treścią pytania, to po co zabierasz głos? Poza tym skąd mandat do wypowiadania się za innych? :)

Żeby nie zaniżać dalej poziomu, kilka uwag/uzupełnień. Może ktoś z Was będzie w stanie cośkolwiek doradzić:
    1. Bez zdemontowania pasa przedniego nie byłem w stanie niczego znaleźć. Nie mam jeszcze dostępu do kanału.
    2. Pod maską nie widzę miejsca na bezpiecznik od tych lamp, a nad tunelem środkowym nie biegnie żaden przewód pod włącznik.
    3. Jaka jest praktyka postępowania, gdy brak fabrycznego przygotowania? Lepszym pomysłem jest mimo wszystko dokupienie oryginalnych wiązek, czy nie będzie stanowić problemu stworzenie "własnej" instalacji?
    4. Wszystko byłoby jasne i zamknęło temat, gdyby występowały jakieś schematy instalacji. Może jednak ktoś z Was dysponuje serwisówką?