Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brak iskry w WSK 175 6V Kobuz

24 Sie 2018 13:20 231 3
  • Poziom 3  
    Witam, mam problem z moją WSK 175, kupiłem ją niedawno, już nie chodziła. Podłączyłem kable zapłonowe, sprawdziłem probówką prąd na kablach ładowania żółtym, brązowym i niebieskim - prąd był ale iskry nie było. Złapałem za cewkę była gorąca, na obu kablach z cewki pokazywało prąd, tak chyba nie powinno być pierwszy raz mam do czynienia z WSK 175 i nie wiem co dalej robić, z góry dzięki za pomoc. Dodam też, że instalacja elektryczna jest 6V, akumulator mam ale iskry nadal brak. :cry:
  • Pomocny post
    Poziom 37  
    Sprawa jest prosta. Zwarcie w obwodzie przerywacza. Prąd w cewce i jej temperatura świadczy o tym, że przerywacz jest zwarty/uszkodzony/zużyty - np. starty popychać, który się ślizga po krzywce. Sprawdź czy przerywacz ma prawidłową przerwę, tj. około 0,6 mm i czy przy obracaniu wałem i załączonym zapłonie na przerywaczu się nieco iskrzy. Może też mieć zwarcie kondensator i on zamyka obwód przerywacza i podaje stale prąd na cewkę zapłonową.
    Zatem próbnik z żarówki w dłoń i szybko ustalisz co jest uszkodzone.

Pozdrawiam!
  • Poziom 3  
    Grzebałem sobie jak zwykle przy wsk i okazało się ze kabel zapłonowy który idzie z cewki do świecy był luźny i spadała z niego fajka założyłem wszystko tak jak powinno być i teraz jest iskra tylko nie wiem czy cewka powinna mieć na dwóch kablach prąd ?
  • Pomocny post
    Poziom 35  
    Napięcie na obu biegunach cewki wysokiego napięcia będziesz miał jak przerywacz zapłonu będzie miał otwarte styki i widoczną przerwę na przerywaczu.