Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sharp DH65E - Telewizor się nie włącza - cewka

24 Sie 2018 14:23 3480 4
  • Poziom 2  
    Witam

Od razu na wstępie mówię że dopiero się uczę.

Posiadam telewizor SHARP DH65-E i od dawna mam problem że telewizor nie załącza się do pracy , dioda zielona się pali jednostajnie przez 2min a potem zaczyna migać i za którymś powtórzeniem czynności włączenia uruchomi się normalnie dopóki nie odłączymy z gniazdka wtyczki, wiele tematów jakie czytałem na elektrodzie problemem jest jakaś cewka Link do tematu i nie mogę jej znaleźć , może mi ktoś pokazać gdzie tego szukać.Daje zdjęcie zasilacza.

• Poziom 39  
    Cewka 9607 - oznaczenie L9607 w pobliżu IC9610 - szukaj na płycie głównej :)
    Nawet schemat jest dołączony w tamtym temacie.
  • Poziom 43  
    Szukaj tej cewki na płytce gdzie numeracja elementów zaczyna się od 9. Na Twoim zdjęciu pierwsza cyfrą jest 7 i na niej nie ma tej cewki. Na schemacie ideowym w linku jest ta cewka przy 3 pin układu IC9610 (LV5805).
    Oto poszukiwana cewka.
  • Poziom 22  
    Proponuję najpierw sprawdzić kod błędu. Przypomnę, że, gdy dioda będzie migać, należy wcisnąć przycisk MENU na pilocie i policzyć ile razy miga dioda czerwona i zielona. Wówczas będzie można zlokalizować przyczynę.
  • Poziom 43  
    bartekke napisał:
    Proponuję najpierw sprawdzić kod błędu.

A ja proponuję wziąć miernik w łapki i też sporo się wyjaśni. ;)

Gość podobno czytał podobne tematy, tylko ... w ogóle nie zrozumiał co czytał. :)