Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zyxel NSA 310s podział z dostępem do udzuału

24 Aug 2018 15:38 378 6
 • Level 9  
  Witam serdecznie. Kombinuje już sporo czasu i brakło mi pomysłu co dalej. Posiadam Serwer Zyxel 310s. Mam na nim utworzone konta użytkowników z podziałem dostępu do udzuału t.j. video , zdjęcia czy muzyka oraz inne foldery ręcznie utworzone. Próbuje skonfigurować dostęp do udziału tak aby jedni użytkownicy mieli dostęp do video a drudzy nie i tak samo z innymi katalogami. W oknie dialogowym edycja udziału zaznaczam jaki użytkownik ma mieć pełny dostęp - jednak to nie działa - pozwala i tak wszystkim wejść do udziału do którego dostepu nie powinni mieć. Nawet jeśli dodam go do (odmowy dostępu) to i tak ma dostęp lecz tylko do odczytu. Proszę o pomoc w skonfigurowaniu serwera i w miarę możliwości o instrukc
 • Level 27  
  Jeśli dobrze pamiętam to w konfiguracji użytkowników (nie folderów) masz określenie który z nich ma mieć dostęp do określonych zasobów.
 • Level 9  
  Niestety nie ma tam takiej opcji jak przyporządkowane użytkownikowi wybranego udziału. Można tam jedynie określić członkostwo do wybranej grupy, jaką kwotę udostępniamy użytkownikowi na wolumin i zmianę hasła. Dalej jest z tym problem. Jeśli ktoś wie gdzie się to edytuje proszę o pomoc.
  Z góry dzięki
 • Network and Internet specialist
  Pewnie trzeba będzie ręcznie zablokować dany konkretny katalog czy plik.
 • Level 9  
  Tak można zablokować aby dany katalog czy udział nie był widoczny ale w tedy sam też nie mam do niego dostępu poprzez DLNA jako serwer mediów także każdy smart tv czy odtwarzacz nie ma do niego dostępu nawet z poziomu admina
 • Level 27  
  Udostępnij dla DLNA i innych nie foldery publiczne (video, muzyka, zdjęcia) tylko stworzone przez siebie w których trzymasz tą zawartość np mojefilmy, mojamuzyka, mojezdjecia.
 • Level 11  
  drodzy państwo, i ja to męczę.
  W openmediavalue jest to bardzo dobrze rozwiazane - można tworzyć wiele udziałów z jednego dysku. Tutaj kazdy ma dostęp do wszystkiego.
  Póki co nie poradziłem sobie jeszcze z tym.