Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Rozbudowa frezarki CNC 3040 o laser

24 Sie 2018 15:59 726 6
  • Poziom 14  
    Od kilku miesięcy wdrażam się w tajniki frezowania CNC na amatorskiej maszynie
    Jest zaplombowana i nie mam dostępu do sterownika żeby podpiąć laser do sterowanego programowo portu. Wrzeciono załącza się u mnie ręcznie a jego prędkość reguluje potencjometrem.
    Jakie to porty jeśli ktoś wie i gcode na start wrzeciona?
    Jeśli to nie zadziała to czy można wykorzystać sterowanie 4 osią jako włączanie lasera?
    Czy do takiego lasera DUŻA MOC 2500 mW potrzebuję jakiegoś dodatkowego sterowania żeby regulować moc (PWM) a może wystarczy regulacja napięcia zasilania?
    Puki co rozważam użycie styku NC na szczycie osi Z i załączanie lasera przez podnoszenie i opuszczanie osi Z.
    Podpowiedzcie jak to ugryźć?
  • Poziom 39  
    M3 obroty prawe, M4 lewe, M2 zatrzymanie. S3000, prędkość 3000obr/min. Jaki masz program sterujący do frezarki, MACH3?
  • Poziom 14  
    Tak Mach3
    M2 zatrzymuje wykonywanie programu a wrzeciono kręci się dalej.
    M4 zatrzymuje na chwilę program ale nie wpływa na wrzeciono.
    S1000 nie wpływa na obroty.
    możliwe że tutaj jest coś nie tak
  • Poziom 2  
    Jeśli masz wątpliwości co do programowego sterowania laserem, proponuję skorzystać z oferty polskiej firmy Opt Lasers. Głowica wprawdzie droższa od chińskich wynalazków ale dłużej wytrzyma, jest skonstruowana w przyjazny dla użytkownika sposób i dobrze zabezpieczona przez pyłem powstającym podczas pracy. Co ważne - to polscy inżynierowie, więc na miejscu dostaniesz wsparcie dotyczące pracy głowicy z popularnym oprogramowaniem sterującym, w tym mach 3.
  • Poziom 14  
    Widziałem ją niedawno w akcji na YouTube ale cena mnie trochę odstrasza i mam już chińczyka który zarobi na siebie kilkukrotnie w czasie gwarancji.
  • Poziom 20  
    Do tak "dużej mocy 2500mW" nie potrzebujesz żadnego zasilacza.
    U mnie takiej samej mocy laser npędza zasilacz 19VDC od laptopa. Póki co lepiej laser 5W uważam że ten jest słabiutki.