Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

WZMACNIACZ I ODTWARZACZ MP3 CZY ZADZIAŁA??

27 Sie 2005 13:30 1512 8
  • Poziom 22  
    Mam problem czy przenośny odtwarzacz mp3 podołacozny do wzmacniacza samochodowego o mocy ok.100Watt bedzie wstanie dać sygnał do wzmacniacz aby on zagrał :?:
  • Poziom 22  
    a do tego wzmacniacza jakie mozecie mi polecić głośniki 10cm

Dodano po 39 [minuty]:

Jeszcze Jedna rzecz co by było lepsze radio 4x40 watt i głosniki czy mp3 + wzmacniacz 100watt i głośniki co lepiej zagra ??
  • Poziom 43  
    10cm głośniki nie mają dużych mocy i rozniesiesz je takim wzmacniaczem, o ile to 100W nie jest oszukane. MP3 to kulawy ale wielu "słuchowaczom" wystarcza. Bez regulacji barwy głosu i głośności mało przyjemnie się słucha. A z g***** bata nie ukręcisz, zadawaj bardziej przemyślane pytania. Ja bym wybrał starsze radio ze zmieniarką płyt i dobre głośniki, może jakiś wzmacniaczyk trochę poniżej 100W.

SławeK
  • Poziom 22  
    wzmacniacz jest taki:

NOWY 2 KANAŁOWY WZMACNIACZ MOCY 200W
    PRODUCENT 'VTRONIC'
    MOC 2 X 100W (w RMS 2X 30 W )
    FILTR GÓRNOPRZEPUSTOWY 100Hz-1kHz
    PASMO PRZENOSZENIA 5Hz 50000Hz
    STOSUNEK SYGNAŁU SZUMU -80dB
    STABILNY PRZY 2ohm (MOC WZRATA DO 2X50W W RMS )
    IMPEDANCJA WEJŚCIOWA 22k ohm
    NAPIĘCIE ZASILANIA 12V
    IMPEDANCJA 4ohm
    BEZPIECZNIK 7,5 A
    WYMIARY 190X200X55 mm
    POZŁACZANE GNIAZDA RCA (INPUT)
    REGULACJA MOCY
    ZDALNE WŁĄCZANIE/WYŁĄCZANIE (REM-REMOTE-CONTROL)
    ZABEZPIECZENIE TERMICZNE I PRZECIĄŻENIOWE
    DIODOWY WSKAZNIK ZASILANIA
    DIODOWY WSKAZNIK PRZECIĄŻENIA (ON PROTECTION)
    WYJŚCIE HIGH-LOW

a głośniki takie :

Model: Boschmann ALX-552
    Wymiary: 130 mm (5,25'')
    Maksymalna moc: 300W
    Nominalna moc: 150W
    Zalecane wzmocnienie: 5-50W RMS
    Pasmo przenoszenia: 65 - 21,000Hz
    Impedancja: 4 Ohm
    Skuteczność: 93dB
    Głębokość: 6,0 cm
    Średnica magnesu: 8,0 cm

no i jeszcze to mp3
  • Poziom 43  
    Czyli zestaw dobry do malucha na wiejską zabawę. Teoretycznie ma prawo to działać ale sądzę że z efektu zadowolony nie będziesz. Podłącz i sprawdź sam. To trochę tak jak byś miał koła od roweru, silnik od malucha i karoserię od Trabanta i chciał tym jeździć, najlepiej wyścigowo.

SławeK
  • Poziom 22  
    no tak ale ten zestaw zamierzam wsadzi nie do malucha i nie na wiejską zabawę tylko do skutera i jestem ograniczony miejscem i mocą
  • Poziom 43  
    Moja rada, weż normalne radio z głosnikami nie za wielkich mocy bo akumulatorek Ci długo nie pożyje. Ewentualnie dorób wejście liniowe na MP3 i wszystko.

Obejrzyj sobie jak pewien niemiec zabudował kultowe radio Blaupunkta Sylt SQM108. Sterownia jest z przodu a tuner ze wzmacniaczem w schowku.
    http://www.b-vzm.de/bmw-c1/radio/Einbaubericht_txt.html

SławeK
  • Poziom 22  
    okej mam radio 4x40 pisze na nim radio ma gdzieś z 4 lata może 5 igłośniki jkaies 15 watt (pisze na nich) miałem to w skuterze przez okres 1 roku sprawdzało sie dobrze. Ale teraz wzieło mnie na coś fajnego mówia mi że może ten akumulator pogra co najwyżej 10 min na maxa ale to nic chciałbym to wszystko do siebie spasowa i ten odtwarzacz mp3 i wzmacniacz aby szedło dostateczny sygnał i głośniki do wzmacniacza