Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] problem, czujnik doładowania - Nie pomogła wymiana czujnika doładowania turbiny

24 Sie 2018 18:07 1110 6
  • Poziom 3  
    Nie pomogła wymiana czujnika doładowania turbiny w vw golf 6 2.0 cr( nowy) , dalej wywala błąd P0238 auto bez mocy, byłem u "turbiniarza" sprawdził "gruchę " geometria działa, ale podciśnienie przed zaworem n 75 jest, a za zaworem nie. Podmieniliśmy na na inny bez zmian( dodam że próbowaliśmy z 2 innymi zaworami, chyba że wyjątkowy pech i razem z moim 3 są zepsute) już dwóch mechaników się poddało, pozostaje serwis, ale tam pewnie drogo , mimo wszystko zadzwoniłem - trzeba czekać ponad tydzień, może ktoś doradzi ? :)
  • Poziom 30  
    w jakich okolicznościach pojawia się ten błąd?
  • Poziom 30  
    Wpinasz wakuometr za N75 , robisz test elementów wykonawczych i wiesz czy zawór jest sprawny , czy działa .
  • Poziom 36  
    Zaworki mogą być sprawne elektrycznie. Nie koniecznie musi działać mechaniczna część,zwłaszcza w używanym
  • Poziom 3  
    Błąd pojawia się po przejechaniu 50-100 m ale zdarzyło się 3-4 razy że jechałem bez błędu i z normalnym przyśpieszeniem kilka kilometrów, czyli mimo wszystko wymienić zawór na nowy ?
  • Poziom 30  
    Masz za wysokie doładowanie - napisałem jak sprawdzić zawór sterujący , lub źle wyregulowane turbo .
  • Poziom 3  
    Witam
    Okazało się że uszkodzona była instalacja el. jeden przewód w 2 miejscach.
    pozdrawiam :)