Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Medion Erazer X7831 - laptop z dodatkowym monitorem a chłodzenie.

24 Sie 2018 18:24 234 2
  • Poziom 4  
    Witam wszystkich

Mam laptop Medion Erazer X7831 i zauważyłem ostatnio dziwny problem. Mianowicie po podłączeniu do niego drugiego monitora (LG flatron e2242) kabelkiem laptop po jakimś czasie (około 5-10 minut pracy) włącza wentylatory na pełne obroty. Temperatury nie podnoszą się ani trochę, a mimo wszystko chłodzenie się włącza. Temperatury średnio 36 stopni na CPU i 33-35 stopni GPU- mówię o sytuacji bez większego obciążenia oczywiście.
    Dodam, że po podłączeniu go do telewizora przez HDMI był ten sam problem.
    Możliwa wina zasilacza?

Drugim problemem jest to, że laptop nie zapamiętuje ustawień "rozszerzony ekran" ponieważ gdy wyłączę go opcją zamknij to po włączeniu ekran laptopa jest czarny a działa tylko dodatkowy. Gdy użyję hibernacji czy uśpienia to po wybudzeniu jest okej, działają dwa.
    Pozdrawiam.

PS: zauważyłem, że gdy uruchomię ponownie komputer, włącza się tylko zewnętrzny monitor (ekran laptopa czarny) to w sterownikach karty zintegrowanej jest błąd.
  • Spec od komputerów
    Zainstaluj inną wersję sterowników grafiki zintegrowanej. Sprawdź efekt. Później to samo z grafiką dedykowaną. BIOS w najnowszej wersji?
  • Poziom 4  
    miecho18 napisał:
    Zainstaluj inną wersję sterowników grafiki zintegrowanej. Sprawdź efekt. Później to samo z grafiką dedykowaną. BIOS w najnowszej wersji?

Sterowniki od obu grafik są zaktualizowane, dzisiaj zainstalowałem najnowsze do zintegry. Nie wiem jak z BIOSem. Załączę obraz z wykazu