Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ekspres Krups EA9000 nie spienia mleka

24 Sie 2018 20:13 3261 4
  • Poziom 2  
    Witam. Posiadam 2 ekspresy Krups EA9000 z zachodu. Oba udało mi się doprowadzić do stanu prawie idealnego z małym wyjątkiem. Jeden z nich bardzo słabo spienia mleko-w porównaniu do tego który jest ok-ten wyrzuca parę jakby pod mniejszym ciśnieniem, poza tym w strumieniu pary jest też więcej gorącej wody. Na 200ml spienianego mleka z dyszy wylatuje ok50ml wody. W tym który działa właściwie wody jest ok 10ml. Zamiana dysz nie przynosi żadnego rezultatu. Kroki jakie do tej pory poczyniłem to standardowe odwapnienie, płukanie układu. Wszystko jest dokładnie wyczyszczone. Poza tym do zbiornika z wodą dolałem octu, i puszczałem gorącą wodę dyszą. W ustawieniach podstawowych zmieniłem temperaturę na maxa. Nadal bez zmian. Mleko jest podgrzane jak należy, ale nie spienia się prawie wcale. Jedyne co mi przychodzi w tej chwili do głowy to zbyt niska temperatura kotła? Może dlatego nie zdąży zagotować całej wody i nią pluje podczas emisji pary? Ewentualnie może pompa wytwarza zbyt niskie ciśnienie? Ma ktoś z kolegów jakieś pomysły? Ewentualnie czy istnieje sposób, aby podnieść temperaturę kotła? Myślałem o zmianie termistora, ale też nie mam pojęcia w jaką wartość uderzyć. Z góry dzięki za wszystkie rady

• Specjalista AGD
    A zawór na pompie nie przepuszcza delikatnie ciśnienia do tacki ? Minimalne przepuszczenie może taki efekt przynosić.
  • Poziom 2  
    nioop napisał:
    A zawór na pompie nie przepuszcza delikatnie ciśnienia do tacki ? Minimalne przepuszczenie może taki efekt przynosić.

W jaki sposób mogę sprawdzić ten zawór?
  • Poziom 2  
    Wymieniłem zawór pompy i niestety nie pomogło. Ma ktoś jeszcze jakieś sugestie? Szczególnie liczę na pomoc użytkownika Nioop. Widzę na forum, że ma Pan na prawdę duże doświadczenie z ekspresami
  • Poziom 2  
    Temat do zamknięcia. Skończyły mi się bardziej humanitarne pomysły i w akcie desperacji nalałem do pojemnika czystego octu. Po kilkukrotnym puszczeniu ciepłej "wody" z układu zaczęła się odrywać duża ilość kamienia. Po przerobieniu butelki octu spienia lepiej niż nie jeden kawiarniany ekspres. Jedyne o co teraz się obawiam to to, czy pompa i dystrybutor nie oberwały od tego octu. W każdym razie na chwilę obecną ekspres pracuje perfecto. Dziękuję za pomoc