Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] nieszczelność w reduktorze acetylenu

xname 24 Aug 2018 20:14 906 3
 • #1
  xname
  Level 10  
  Witam, otrzymałem od wujka leciwy lecz kompletny polski zestaw reduktorów węży butli palników do spawania i cięcia acetylenem z tlenem. Zestaw sprawny ponieważ przy ostatnim remoncie znajomy przy okazji testując mi go łączył rury CO.
  Dla własnego bezpieczeństwa dokupiłem tzw. bezpieczniki czyli zaworki zwrotne dzięki którym nie ma możliwości cofnięcia się gazu lub płomienia do butli, przy odkręconej butli z acetylenem zauważyłem że na reduktorze w środkowej części jest mała dziurka i tamtędy wydobywa się gaz, proszę o informację osoby doświadczone czy to jest usterka reduktora czy jakieś wyrównanie ciśnienia czy wymieniać reduktor czy tak ma być bo nie mam zielonego pojęcia. Dodam tylko ze reduktory są ustawione na właściwe ciśnienie robocze oraz jest właściwe cieśninie w butlach z tego co wyczytałem na forach.
 • Helpful post
  #3
  mariusz999
  Level 18  
  Reduktor do wymiany. Przy dzisiejszych cenach regeneracja jest nieopłacalna. Z reduktora nie ma prawa nic się wydostawać poza króćcem wylotowym. Oczywiście można go naprawić lecz tylko przez odpowiednie firmy.
  Generalnie zdrowie i życie jest cenniejsze niż jakiś reduktor. Acetylen jest naprawdę niebezpiecznym gazem.
 • #4
  xname
  Level 10  
  Wymiana reduktora na nowy. To najbezpieczniejsze rozwiązanie. Dziękuję.