Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Peugeot 607 - Paski na wyświetlaczu

razec11 24 Aug 2018 20:38 3390 9
    razec11
    Level 11  
    Witam
    Proszę powiedzieć czy tego typu mankament jak takie nie aktywne paski na wyświetlaczu można naprawić.
    Czytałem,że jest to kwestia kleju pomiędzy taśmą łącząca wyświetlacz a płytką elektroniczną.
    Kto coś takiego naprawia.
    Pozdr.Peugeot 607 - Paski na wyświetlaczu
    razec11
    Level 11  
    Dzięki mipix za pocieszenie,też znalazłem ten adres ale narazie jest nieuchwytny ani przez telefon ani na maila.
    Może znajdzie się jeszcze ktoś kto zna taką firmę najlepiej w woj. lubuskim ale możliwa jest także wysyłka wyświetlacza do naprawy.
    razec11
    Level 11  
    Proszę o informację czy gdzieś oprócz linku powyżej naprawiają takie uszkodzenia.
    razec11
    Level 11  
    Z tego co czytałem Melas to takie paski są wynikiem braku połączenia ( klejenia), elektroniki z taśmą przewodzącą prowadzącą do wyświetlacza. Mam inny tego rodzaju wyświetlacz, który jest rzeczywiście rozlany i praktycznie "wypalony" bo już prawie niczego na nim nie widać, ale efekt jest zupełnie inny od przedstawionego zdjęcia tutaj. załączę zdjęcia połączenia tych wyświetlaczy z elektroniką
    Peugeot 607 - Paski na wyświetlaczuPeugeot 607 - Paski na wyświetlaczu

może więc wystarczy odświeżyć połączenia klejone aby wszystko te paski znikły.
    razec11
    Level 11  
    Po pierwsze znalezienie sprawnego używanego wyświetlacza jest dosyć trudne (niektóre wyglądają identycznie ale są od rożnych modeli, produkcja skończyła się ok 2005 r.), poza tym są dosyć drogie, kosztują kilkaset złotych i nie dają gwarancji bezawaryjnego dłuższego działania.
    Dlatego warto myślę spróbować naprawy, tym bardziej że w tym wypadku prawdopodobnie wyświetlacz jest sprawny, a naprawy wymaga połączenie.
    razec11
    Level 11  
    Problem chyba jest nie rozwiązywalny i wynika ze starzenia się wyświetlacza. Na razie nie ma zamienników.