Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

brak cugu w kozie marki stanley

24 Sie 2018 23:05 417 11
  • Poziom 3  
    Witam wszystkich u mnie poza problemem z cugiem jest problem ze spalinami które się cofają kiedy stov (koza) jest już zimna smród jakich mało mam kozę w kuchni rura 80cm w środku kolano 90 stopni rura w ścianie wylot na zewnątrz kolano rewizyjne 90 stopni i 6 m w górę zero cugu czasem nie kopci czasem wszystko wraca każdym możliwym otworem nie ma reguły czy komin ciepły czy zimny mam spinera na końcu komina i jest jeszcze gorzej zamiast zapobiegać cofaniu tłoczy ten smród do środka.Mam stov typu stanley z dolnym dopływem głównego powietrza nie ma różnicy czy jest w środku czy ma dostęp powietrza z zewnątrz brak pomysłów i rozpacz nowy dom a wali jak w kużni pomocy
  • Poziom 24  
    Zamontuj dmuchawe co będzie pchać powietrze do tego pomieszczenia co jest koza, pomieszczenie uszczelnij.
  • Poziom 3  
    Problem w tym że usunąłem wszystkie dzrzwi przejściowe z kuchni do salonu i na korytarz kolega próbował wszystkiego brak jakiejkolwiek poprawy smród wraca do środka dzisiaj rano musiałem otworzyć wszystkie okna a dodam że u nas jest teraz ok 10 stopni C tragedia
  • Poziom 24  
    Więc trzymaj nadciśnienie w całym domu. Komin może być niższy od stropu?
  • Poziom 23  
    Być może w miejscu gdzie jest wylot komina tworzy się zawirowanie powietrza.

Lub krótki komin i dlatego słaby ciąg.

W obu przypadkach pomoże podniesienie komina.
  • Poziom 3  
    przedłużałem komin bez zmian

Dodano po 2 [minuty]:

może kolan za dużo mam 2 po 90 stopni przy wyjściu na zewnątrz następne rewizyjne i dwa po 45 stopni żeby wyjśc powyżej dachu omijając rynnę
  • Poziom 31  
    A jaka średnica rury wylotowej?
    Kiedyś w warsztacie była za wąska rura i działo się to samo.
    Po przejściu (przeróbka pieca) na rurę 120 problem zniknął.
  • Poziom 3  
    brak cugu w kozie marki stanleybrak cugu w kozie marki stanley

Dodano po 1 [minuty]:

rura wylotowa 135mm

Dodano po 58 [minuty]:

facet który zakładał komin i podłączał do kozy podłączył rurę 135mm na otwór wylotowy z kozy o średnicy 150mm twierdził że nie ma znaczenia sam nie wiem już co mam myśleć
  • Poziom 3  
    nie podobno nie trzeba
  • Pomocny post
    Poziom 23  
    Trzeba. Brak ocieplenia i mniejsza średnica rury są powodem kłopotów.
  • Poziom 3  
    dziękuję spróbuję i dam znać pozdrawiam