Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Monitorowanie zużycia transferu

Cyraxinainen 25 Sie 2018 00:31 207 6
  • #1 25 Sie 2018 00:31
    Cyraxinainen
    Poziom 2  

Witam. Ostatnio dostałem nowy router z plusa, na starej stronie mogłem sprawdzić aktywnych klientów wifi i miałem tabelę z ilościa pobranych/wysłanych danych, teraz strona nowego routera pokazuje mi tylko aktywnych klientów i pozwala na zablokowanie ich a zalezy mi na tym aby móc sprawdzić kto ile pobiera. Model routera to Huawei B525.

0 6
  • #2 25 Sie 2018 08:09
    headshot
    Poziom 20  

Przecież pokazuje Ci na stronie głównej czas bieżącego połączenia i ilość danych wysłanych i pobranych.

0
  • #3 25 Sie 2018 11:38
    Cyraxinainen
    Poziom 2  

[Czytanie ze zrozumieniem]
    Tak, ale na starej stronie miałem podgląd na każdego użytkownika oddzielnie a tutaj mam ilość danych pobranych/wysłanych przez wszystkie źródła razem, pytałem czy mogę monitorować oddzielnie każdego użytkownika.

0
  • #4 25 Sie 2018 12:54
    matek451
    Specjalista Sieci, Internet

Nie nie możesz, oczekujesz za dużo od routerów LTE. Do tego celu służy sprzęt z zaawansowanymi ustawieniami sieciowymi. Ten B525 z Plusa i tak ma bogate FW, zobaczył byś jak wygląda ten z T-Mobile, zarówno sprzętowo( zaslepione porty USB, RJ11) i softowo.

0
  • #5 25 Sie 2018 22:33
    Cyraxinainen
    Poziom 2  

Na przestarzałym routerze którego już nawet nie można kupić mogłem a na tym nie mogę, coś mi tu nie pasuje.. Moje pytanie odnośnie tego tematu było proste, czemu miałem taką opcję na starym routerze za 100zł a na nowym lepszym za 5x większą cenę nie mogę, ale widocznie nie dodali takiej opcji a szkoda. Można to jakoś sprawdzać w jakimś oddzielnym programie?

Moderowany przez jimasek:

3.1.17. Nie prezentuj postawy, że mi się należy. Dbaj o poziom pytań i dyskusji. Dziękujemy.

0
  • #6 25 Sie 2018 23:55
    makosuu
    Specjalista Sieci, Internet

Bo Huawei to ma taki zwyczaj wycinania co popadnie ze swoich sprzętów, a szkoda bo hardware jest dobry a software do niczego. No bo jak inaczej określić router w którym brak statycznych dzierżaw IP? Podstawowej funkcji.

0
  • #7 26 Sie 2018 13:31
    Cyraxinainen
    Poziom 2  

No nic, sądziłem, że gdzieś ta opcja jest schowana i ja jej znaleźć nie mogę ale wychodzi na to, że tak jak piszesz router Huawei nie ma takiej funkcji.

0
  Szukaj w 5mln produktów