Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Odwiedź PEI-Genesis na MSPO 2018 - Hala G, G-68 i wygraj iPada!

gulson 25 Sie 2018 14:36 5955 22
 • Odwiedź PEI-Genesis na MSPO 2018 - Hala G, G-68 i wygraj iPada!

  W dniach 4-7 wrzesień 2018 w Kielcach odbędą się targi obronne. Swoją ofertę zaprezentuje kilka firm związanych z elektroniką. Jedną z takich firm jest PEI-Genesis, która jest światowym liderem w produkcji złączy i przewodów wykorzystywanych w trudnych warunkach, między innymi w celach militarnych. Firma PEI-Genesis ogłosiła konkurs, jeśli zajrzycie do ich stanowiska G-68 w Hali G i zostawicie swoją wizytówkę weźmiecie udział w losowaniu IPada o wartości 2000zł! Przy okazji warto zobaczyć, jak wyglądają złącza i przewody wykorzystywane w celach militarnych. Jeśli pracujesz lub zamierzasz pracować nad jakimś projektem, gdzie trzeba będzie użyć wtyczek, gniazdek, przewodów odpornych na warunki zewnętrzne, to na stanowisku będzie dyżurował inżynier, który chętnie udzieli wszystkich porad, powiedz mu, że przyszedłeś z elektrody ;)

  Visit PEI-Genesis at MSPO 2018 – Hall G, Booth G-68 and enter for a chance to win an iPad!
  Looking for a connector, need expert advice, or have a complex military focused interconnect project you’re working on? Talk to one of our trusted advisors who can help you with all of this and more and be sure to leave your business card to be entered to win a 9.7-inch iPad!

  Odwiedź PEI-Genesis na MSPO 2018 - Hala G, G-68 i wygraj iPada!Odwiedź PEI-Genesis na MSPO 2018 - Hala G, G-68 i wygraj iPada!

  Byłeś na tym wydarzeniu? Jak się podobało? Odpowiedz w tym temacie, publikując relacje, zdjęcia, materiały. Napisz do nas, a otrzymasz punkty za relację.
 • #2 25 Sie 2018 15:47
  TechEkspert
  Redaktor

  Jakim bonusem poskutkuje hasło elektroda na tym stoisku? :)

  Interesują mnie informacje o przemysłowych złączach ethernet oraz HDMI. Pierwsza osoba, która umieści w temacie swoją relację ze stoiska poruszającą jeden z wymienionych przezemnie tematów - otrzyma 150 punktów. Chyba że jako pierwsza poruszy oba to 300pkt :)

 • #3 25 Sie 2018 16:39
  IS
  Poziom 16  

  Ethernet militarny w Polsce kończy się realnie na dwóch typach złącz: serii RJF21 zgodnej z typowym RJ45 oraz złącz kompatybilnych z kablem PKS (która z racji zbyt małej ilości torów nie nadaje się do gigabitu). Przemysłówka i kolej rządzą się innymi prawami.

 • #4 25 Sie 2018 18:59
  TechEkspert
  Redaktor

  Zobaczymy co pokażą na stoisku, jak ktoś będzie to koniecznie odezwijcie się w temacie ze swoją realacją. Warto wymienić doświadczenia.

 • #5 26 Sie 2018 01:20
  prosiak_wej
  Poziom 26  

  Mam styczność z produkcją wiązek kablowych m.in. do zastosowań militarnych. W stosunku do typowego automotive, to zupełnie inne wymagania, inna jakość, inne materiały. Same wtyczki potrafią kosztować kilkaset złotych, przewody o odporności na prawie wszystko, skręcane wielokrotnie o odpowiedni kąt, warstwowo, stabilizowane nicią kevlarową, tuba termokurczliwa z klejem, a na rozgałęzieniach doszczelniane specjalnie dobranym klejem. Jak taka wiązka po złożeniu okaże się mieć usterkę, to już nie do naprawienia. Niestety, zdjęć (chociaż by były całkiem ciekawe) pokazać nie mogę - tajemnica produktu ;)

  Ze względu na cenę wtyczek chętnie podszedłbym do stoiska i zgarnął jakieś gifty ;)

 • #6 27 Sie 2018 10:27
  gulson
  Administrator Systemowy

  Tak, jak napisał @prosiak_wej jest to bardzo interesujący temat.
  Za zostawienie wizytówki bierzemy udział w losowania iPada o wartości 2000zł ufundowanego przez firmę PEI-Genesis.
  Później jak powiemy hasło Elektroda to dostaniemy: śrubokręt, miarka, długopis :)
  Jest 8 zestawów od Elektrody, więc może wystarczyć tylko na pierwszy dzień :)

 • #7 27 Sie 2018 10:58
  prosiak_wej
  Poziom 26  

  A można przez telefon powiedzieć: "Halo, ja z Elektrody."? :D

  Pytając w imieniu innych - czy wizytówka musi być firmowa, czy może być prywatna?

 • #8 27 Sie 2018 11:04
  gulson
  Administrator Systemowy

  Trzeba się pojawić na stoisku, wrzucić wizytówkę (prywatna, firmowa) i powiedzieć, że z Elektrody :)
  Wtedy bierzemy udział w losowaniu iPada i dostaniemy elektrodowe gadżety (będą dla pierwszych 8 osób).
  Ogólnie polecam targi obronne, jedne z lepszych.

 • #9 27 Sie 2018 21:33
  IS
  Poziom 16  

  Na gifty pod postacią jakichkolwiek złącz czy elementów bym nie liczył w Kielcach:) Przyczyny wiadome. Polecam wizytę ze względu na sporo nowoczesnych rozwiązań.

  Jak ktoś chce tanią namiastkę militarności to może poszukać starych złączy serii 2RM i SzR naszych towarzyszy ze wschodu - bardzo odporne (i toporne) złącza. Czasami trafiają się też starsze zachodnich serii np.5015. Z nowszych na ebayu trafia się np. seria 38999. Jeżeli ktoś bardzo chce wykorzystać w celach amatorskich takie złącza a ma problem z dobraniem niech piszę na priv, jak sam nie pomogę to dam namiary na firmy które się w tym w Polsce specjalizują (i oczywiście będą na MSPO). Koszt typowego złącza militarnego to. ok.100-200zł plus często adapter czy czapka. Wschodnie to i za 10-40zł są dostępne. Złącza militarne pewnych serii są nawet w TME.

 • #10 29 Sie 2018 00:00
  AGrodecki
  Poziom 14  

  gulson napisał:
  Ogólnie polecam targi obronne, jedne z lepszych.
  Czysta strata czasu. I jeszcze w Kielcach ;)
  Na takie targi przyjeżdżają delegacje z firm (bo ciekawiej niż siedzieć w robocie i jeszcze szef płaci), wycieczki szkolne oraz nieliczna grupa maniaków, którym się wydaje że ich obecność tam jest ważna dla kogoś lub dla nich samych :)
  Jeśli ktoś ma coś do sprzedania, to bez problemu wszystko to można znaleźć w sieci.

 • #11 29 Sie 2018 10:55
  IS
  Poziom 16  

  Nie do końca bym się zgodził. Przygotowanie przed targami, logistyka, urządzenie stoiska, stanie 4 dni, potem sprzątnięcie tego i powrót nie jest wcale super przyjemne. Zwiedzający mają luzik, szeregowi pracownicy na stoiskach już nie zawsze. Wiadomo, że Kowalski nie kupi nic na MSPO prócz jedzenia za to może zobaczyć sprzęt i rozwiązania których normalnie nikt mu nie będzie chciał pokazać. Jak ktoś jest w temacie, jeździ co roku do Kielc, to wiadomo, że dużo nowego tam nie zobaczy ale znajomi którzy nie widzieli nigdy rozwiązań militarnych byli bardzo zadowoleni z wizyty.

 • #12 29 Sie 2018 20:39
  AGrodecki
  Poziom 14  

  Targi to biznes. Dla właściciela obiektu targowego i kooperującej drobnicy (gastronomia, media branżowe). Poza tym to relikt przeszłości i coraz więcej firm to (wreszcie) stwierdziło. I nie latają już po targach wypalając na próżno roboczogodziny i energię pracowników, tylko rozwijają informację on-line.
  Zyski z targów są żadne. Konkretny klient który ma przyjść i tak przyjdzie. Na targach praktycznie niczego się nie sprzedaje, chyba że ekspozycję żeby jej nie targać z powrotem. Wódę z kumplami biznesmenami można wypić i bez targów a tysiąc długopisów z logo firmy rozdać lokalnym szkołom albo najlepiej w ogóle ich nie zlecać.
  Targi mają jeszcze sens w przypadku gdy prawie wszyscy goście są potencjalnym bezpośrednim klientem końcowym. Targi kosmetyków, książek, zabawek itp. Ale nie militarne, wózków widłowych ani nawet drobnej automatyki :)

 • #13 30 Sie 2018 12:43
  gulson
  Administrator Systemowy

  Targi to miejsce, gdzie możesz się spotkać z twarzą w twarz kontrahentem, możesz od razu nawiązać relacje. Możesz wcześniej się umówić na spotkanie z kilkoma osobami, więc nie musisz podróżować z firmy do firmy, bo wszystkie osoby są w jednym miejscu. Możesz od razu dotknąć produkty, zobaczyć jak wyglądają. Też wieszczyłem upadek targów (tak, jak czasopism papierowych), a tutaj się okazuje, że przeżywają drugą młodość, a to raczej Internet może mieć problemy, który dobija do jakiegoś sufitu ;)

 • #14 30 Sie 2018 14:22
  AGrodecki
  Poziom 14  

  Wszystko zależy od branży. Dla ludzi od reklamy medialnej to jest super okazja, bo mają potencjalnych chlebodawców w skupieniu i mogą ich łatwo dopaść. Normalnie wielu z nich nawet by się nie chciało umówić z delikwentam, żeby nie marnować czasu.
  Tyle że za tę imprezę płacą właśnie wystawcy. I to oni nie mają z tego prawie nic. Jedynym motywem obecności na targach jest, że "musimy tam być". Bo... inni też są :)
  Tak więc beneficjentami są firmy obsługujące wystawców i same targi, które golą na dzień dobry wystawców i restauratorów a potem jeszcze odwiedzających.
  Ktoś kto szuka kontaktów, w sensie realnego b2b a nie "produkuję kalendarze", znajduje je i związuje poza targami. Na targach nie ma ku temu ani atmosfery, ani warunków. Jest nawał informacji, tony folderów, wizytówek (praktycznie wszystko do przemiału), dziesiątki spotkań dla spotkań, zmęczenie i oczekiwanie aż się ta szopka wreszcie skończy. Gdyby ktoś czas zmarnowany na targach w połowie wykorzystał na szukanie w sieci chociażby, miałby nieporównanie, kilkakrotnie większą efektywność. I to bez dodatkowych, niebagatelnych kosztów.

  A że targi się odbywają... Targi na zachodzie są znacznie bardziej konkretne, przemyślane i celowe. Wiele targów nie jest corocznych co podnosi ich sens i prestiż. U nas w większości targi są pozostałością szopek urządzanych przez spółki skarbu państwa. Taka ludowa tradycja bez ekonomicznego zakotwiczenia.

 • #15 30 Sie 2018 23:02
  prosiak_wej
  Poziom 26  

  Za liceum jeździłem do Gdańska, na Międzynarodowe Targi Gdańskie: Polyacht, Trako, Technicon. Wtedy odbywały się jeszcze w starej siedzibie MTG przy ul. Beniowskiego 5, obecnie w nowym centrum targowym z dużymi halami przy ul. Żaglowej - już jako Amber Expo.

  Dobre było to, że miałem tam wejściówki załatwiane przez szkołę, a w pakiecie materiały targowe. Oczywiście tez to co najcenniejsze - możliwość poznania produktu na macajewa, obejrzenie łodzi i jachtów, przymierzenie się za sterem, obejrzenie lokomotywy od środka, wejście pod nią albo pod wagon. Wtedy tez osobiście poznałem oś w systemie SUW2000 z ZNTK Poznań. Po czasie obejrzałem kilka odcinków jakiegoś urbexa z ZNTK i poważnie posmutniałem. W jaki sposób można było doprowadzić do upadku tak dużej firmy? No tak, ważniejszy jest Alstom...

  Szkoda, że nie ma teraz targów Polyacht, targi Wiatr i Woda w Gdyni stały się bardziej hermetyczne (kiedyś były bardzo otwarte, pływania pokazowe dla każdego zainteresowanego). W przyszłym roku mam zamiar wybrać się na Trako, trzeba będzie dokupić kartę do aparatu i jeszcze jeden akumulator ;)

  Aaaa... W Kielcach byłem kiedyś na targach sportowych, wycieczka z firmy. Głównie pod kątem rowerów i akcesoriów. Parę osób poznałem, z jednym kontrahentem miałem okazje współpracować nawet po zmianie pracy :)

 • #16 03 Wrz 2018 14:55
  pikarel
  Poziom 31  

  AGrodecki napisał:
  Gdyby ktoś czas zmarnowany na targach w połowie wykorzystał na szukanie w sieci chociażby, miałby nieporównanie, kilkakrotnie większą efektywność. I to bez dodatkowych, niebagatelnych kosztów.

  Oto efekt ciągłego pobytu przed monitorem komputera i pięknym widokiem tabelki z zyskiem.
  Brak kontaktu z ludźmi to współczesne przekleństwo.
  Dobrze, że są ludzie i firmy, które wciąż mają "ludzkie" podejście do takich kontaktów.
  Pojechałbym, ale już nie to zdrowie.

 • #17 04 Wrz 2018 13:12
  gulson
  Administrator Systemowy
 • #18 04 Wrz 2018 14:44
  AGrodecki
  Poziom 14  

  pikarel napisał:
  Oto efekt ciągłego pobytu przed monitorem komputera i pięknym widokiem tabelki z zyskiem.
  Brak kontaktu z ludźmi to współczesne przekleństwo.
  Jasne.
  Umoczyłem w targach tyle pieniędzy, że gdybym to przekazał na jakiś dom opieki dom dziecka, czy schronisk dla zwierząt, świat byłby znacznie bardziej "ludzki" niż w wyniku wepchnięcia tej kasy w portfel organizatorom.
  I pewnie z podobnym skutkiem :)

 • #19 04 Wrz 2018 15:59
  pikarel
  Poziom 31  

  Jeśli Tobie nie odpowiadają targi - to przynajmniej nie obrzydzaj tego innym, wciskając własny sposób na życie, jako "jedynie słuszny".
  Weź czasem pod uwagę, że inni mają "w domu" dzieci i psa i że inaczej planują spędzanie własnego, wolnego czasu i wydawanie własnych pieniędzy.

 • #21 04 Wrz 2018 21:49
  gosia7373
  Poziom 1  

  Byłam, widziałam, miarę z poziomicą i notesikiem dostałam.

 • #22 05 Wrz 2018 15:26
  prosiak_wej
  Poziom 26  

  Z doświadczeń z wtyczkami militarnymi - dziś musiałem dwie zniszczyć, bo źle terminale były zaasemblowane (nie zła kolejność przewodów). Niby stop amelinium, lekki i sprawiający wrażenie kruchego. Nic bardziej mylnego, trzeba było się nieco z nimi poszarpać :)