Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Electrolux ESL65070R - nie pobiera wody po uruchomieniu

patrykkkkp 25 Sie 2018 18:44 267 3
  • #1 25 Sie 2018 18:44
    patrykkkkp
    Poziom 6  

Witam, wiem że temat już był opisywany ale chciałem zebrać wszystko w jedną całość. Zmywarka Electrolux ESL65070R po uruchomieniu dowolnego programu po kilku minutach (2-3) "buczenia" wywala błąd migania czerwonej diody i sygnału dźwiękowego. Po otwarciu zmywarka jest całkowicie sucha. Wąż dopływu wody - aquastop nie "rusza się" (normalnie się trząsł jak pobierał wodę).
    Moje pytanie brzmi:
    Czy od razu wymieniać wąż dopływu wody czy może kombinować? Wymiana hydrostatu? Dodam, że kasowanie błędu też przeprowadziłem i podczas testu 15 min, po 3 min też dostałem sygnały dźwiękowo-dioda migająca jak w normalnym cyklu.

Pomocy, dziękuję.

0 3
  • #2 25 Sie 2018 19:10
    bodzio b
    Poziom 15  

Sprawdź na początku filtr, sitko w gnieździe wejścia wody do zmywarki (pewnie jest zakamienione). Jeśli jest czyste to elektrozawor potraktuj miernikiem czy dostaje napięcie z sterownika?

0
  • #3 27 Sie 2018 19:11
    patrykkkkp
    Poziom 6  

Filtry i wężyki sprawdziłem...czysto. Teraz ostatnia nadzieja na napięcie na kostce łączącej kabelek elektro-zaworu z kabelkami zmywarki...
    Jest może na schemat tej zmywarki?

0
  • #4 30 Sie 2018 22:20
    patrykkkkp
    Poziom 6  

Witam, wymieniłem Aqua-stop (kupiłem i zwrócę bo można do 14 dni) i dale się nie "rusza", napięcie na kostce która podpina zasilanie do aquastop (elektrozawór) to 20-30 mV. Wody dalej brak....

1