Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wifibox+ - Brak odbioru z astry

jojoro 25 Aug 2018 21:37 2550 6
 • #1
  jojoro
  Level 11  
  Właśnie wymieniłem starego 5800S na wifibox+ (multiroom) i nie odbiera astry. Sygnał i jakość jest 0/0. Hotbird działa poprawnie.
  Instalację mam na multiswitchu coś takiego jak tu: https://telewizja-cyfrowa.com/wp-con...a-hot-bird.png

  (chodzi o schemat połączeń , nie o elementy)

  Instalacje mam wykonaną na multiswitchu Terra:
  https://www.dipol.com.pl/multiswitch_mv-908l_...z_aktywna_naziemna_-_bez_zasilacza_R70858.htm

  Antena Sat to: https://satsklep.pl/pl/p/Antena-satelitarna-125cm.-80125GS-Aluminium-Emme-Esse-Antracyt/676

  Konwertery to: https://www.dipol.com.pl/konwerter_satelitarny_quatro_inverto_black_ultra_0_2db_A98266.htm

  Wcześniej stary BOX odbierał bezproblemowo wszystko. Inne dekodery 2x Turbo cały czas na tej instalacji odbierają Astrę z poziomami sygnałów >80% na większości transponderów. HotBird też tak samo - większość transponderów >80% jakości. Tylko na tym Wifibox+ nie mam Astry - siła i jakość 0%

  Na czacie NC+ informują mnie tylko, że astrę mam podpiąć pod LNB2? Nie rozumiem co mam zrobić.
  Jak bardzo tłumaczyłem, że mam multiswitcha i w konwerterze nie mam wyjść LNB 1 i 2 to odpisali, że NC+ nie wspiera tak skompilkowanych instalacji antenowych.
 • #2
  _kli_
  Level 40  
  jojoro wrote:
  wifibox+ (multiroom) i nie odbiera astry

  instrukcja obsługi WifiBox+ Sagemcom DSIW 74 wrote:
  Dekoder jest fabrycznie skonfigurowany do współpracy z przełącznikiem Diseqc (wejście A – HOT BIRD, wejście B – ASTRA)

  jojoro wrote:
  jojoro wrote:
  mam multiswitcha i w konwerterze nie mam wyjść LNB 1 i 2

  To Ty decydujesz który konwerter jest LNB 1(A), a który LNB 2(B). Jeżeli konwerter ustawiony na HB masz podłączony do wejść SAT A multiswitcha, a na Astrę do SAT B, to dekoder automatycznie powinien rozpoznać sygnały i zainstalować listę kanałów HB+Astra.
 • #4
  jojoro
  Level 11  
  _kli_ wrote:
  To Ty decydujesz który konwerter jest LNB 1(A), a który LNB 2(B). Jeżeli konwerter ustawiony na HB masz podłączony do wejść SAT A multiswitcha, a na Astrę do SAT B, to dekoder automatycznie powinien rozpoznać sygnały i zainstalować listę kanałów HB+Astra.


  Tak właśnie mam zrobione. Od razu gdy kładłem kable zdecydowałem, że HB jako mój podstawowy satelita będzie w złączach "A", a Astra w "B"

  LeDy wrote:


  Czytałem to. Przekopałem cały Internet, wierz mi.

  Ostatecznie w wyszukiwaniu zaawansowanym zmieniłem "symbol rate" dla astry na "22000", dekoder jakby się przywiesił na kilka minut, ale go nie resetowałem, po czym sam wyszedł do kanału 11. Jak przełączyłem sobie kanał na jakikolwiek >650 to już odbierały wszystkie.
  I od tego momentu Astra działa.
  Ten sprzęt to jakiś cud techniki, co nie zmienia faktu, ze wiedza konsultantów z NC+ o instalacjach multiswitchowych powala na kolana.
  Zastanawiam się komu też zależało żeby blokować ustawienia wyboru LNB w Wifibox. To jakieś chore.
 • #5
  LeDy
  Level 43  
  No przecież w linku pisze o "oszukaniu" dekodera.
 • #6
  jojoro
  Level 11  
  Tak, ale cytuję:

  "Da się dekoder nieco oszukać - domyślnie w wyszukiwaniu zaawansowanym podany jest operator 2020. Jego zmiana na C022 zaowocowała 853 znalezionymi programami i stacje z Astry pojawiły się od pozycji 650 w górę (jak na innych dekoderach Sagemcom, czy Pace), ale nie działały (brak sygnału). Dodatkowo odbiornik przy takiej konfiguracji nie dzielił kanałów na grupy (Informacje, CANAL+, HBO/Cinemax, Film, Kultura/Nauka/Świat, Dzieci, Sport i Motoryzacja, Rozrywka i Muzyka oraz Filmbox/Noc/Inne), co utrudnia nawigację, choćby po funkcji Program TV."

  W moim przypadku zmiana operatora na C022 nic nie dawała. Nadal nie było żadnego odbioru z astry - co autor sam napisał (kanały wyszukało, ale nie działało - brak sygnału). Dlatego szukałem dalej i gdzieś wyszukałem, że prawidłowy "symbol rate" dla astry to 22000. Po ustawieniu tego parametru ruszyło. Nie ma też żadnych problemów z kategoriami w EPG itp. Wszystko działa normalnie.
 • #7
  LeDy
  Level 43  
  jojoro wrote:
  Dlatego szukałem dalej i gdzieś wyszukałem, że prawidłowy "symbol rate" dla astry to 22000. Po ustawieniu tego parametru ruszyło. Nie ma też żadnych problemów z kategoriami w EPG itp. Wszystko działa normalnie.

  Bo tam chyba wszystkie transpondery mają SR22000 https://www.lyngsat.com/Astra-1KR-1L-1M-1N.html