Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Podłączenie wzmacniacza do fabrycznego radia w toyocie corolla

mosiekboy 25 Aug 2018 21:55 1119 2
    mosiekboy
    Level 10  
    Witajcie.

Mam samochód z radiem fabrycznym. Radio ma wyjście na 4 głośniki. Chciałbym wykorzystać sygnał głośników tylnych do podłączenia wzmacniacza blaupunkt, który steruje subwooferem.
    Radio samochodowe ma 4 pary przewodów na wyjściu. Ani minus ani plus nie jest połączony z masą, czyli do każdego głośnika idą 2 przewody.
    Wzmacniacz blaupunkt, który mam, ma wspólną masę na obu rodzajach wejść. Obawiam się, że coś może się spalić, gdybym przewody minus spiął razem i podłączył do wzmacniacza razem z plusami.
    Sygnał wejściowy mogę podawać na wejście wzmacniacza na wejście liniowe lub wysokie.
    Jak to bezpiecznie zrobić?
    LWD11
    Level 31  
    Jeśli ten wzmacniacz ma gniazdo HI input to możesz wprowadzic do niego sygnał wprost z głośników, zwykle wtedy do wzmacniacza dokładany jest przewód z wtykiem do ów gniazda. Natomiast gdy wzmacniacz nie ma gniazda z opcją HI input, można zastosować konwerter poziomu sygnału, koszt ok 30 zł.
    mosiekboy
    Level 10  
    Koledzy.
    Tak jak napisałem, wzmacniacz blaupunkt ma dwa wejścia: liniowe i wysokie, czyli sygnał głośnikowy z radia.
    Mogę zastosować potencjometry, by zmiejszyć poziom sygnału głośnikowego z radia i wpiąć w liniowe wzmacniacza lub podpiąć bezpośrednio sygnał głośnikowy z radia do wejścia wysokiego.
    Ja pytam o spięcie minusów z radia i wpięcie ich do masy wzmacniacza, czy mogę tak zrobić.