Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Siemens WD14H420EU - nie włącza się

25 Sie 2018 22:30 477 13
  • Poziom 3  
    Siemanko ludzie! Jestem nowy na forum.
    Mianowicie, dostałem zadanie naprawienia pralko-suszarki Siemens WD14H420EU, która po prostu się nie włącza. Po przekręceniu programatora nie ma żadnej reakcji. Zerknąłem na programator, moduł itd. i nie widać, żeby cokolwiek było wypalone. Osoba której to naprawiam powiedziała, że włączyła pranie i po jakimś czasie pralka sama się wyłączyła. Siedziałem przy pralce dziś jakieś 3 godziny i nic nie wymyśliłem. Jesteście w stanie mi jakkolwiek pomóc?
    Z góry dziękuję
  • Poziom 15  
    Ty lepiej nie zerkaj tylko miernik w łapę i sprawdź czy gniazdko ma 230v
    Jeśli ma to wymontuj płytę z pralki i zawieź ja do naprawy
  • Specjalista AGD
    Zacząłbym od prześledzenia drogi zasilania. To znaczy sprawdziłbym czy napięcie wychodzi z filtra przeciw zakłóceniowego. Następnie gdzie dalej idą przewody i trafiam do głównego modułu. Warto sprawdzić czy jest dobry styk na złączce.
  • Poziom 15  
    Jeśli gdzieś na drodze zasilania (gniazdo , wtyczka, kabel) mamy iskrzenie to możesz być pewny ze padł scalaczek zasilający na sterowniku i parę elementów obok niego
  • Poziom 3  
    Sprawdziłem miernikiem prąd dochodzi do grzłki, silnika, prąd w gniazdku jest. Ale skoro prąd dochodzi do grzalki i silnika i nawet do suszarki to pytanie co jest uszkodzone skoro po przekręceniu pokrętła pralka nie daje jakikcholwiek oznak żyia. Powiem szczerze że przychodzi mi na myśl jeszcze że może być uszkodzony zamek pralki tylko pytanie, czy zamek odciąłby całkowicie dopływ prądu do programatora?
  • Poziom 15  
    Mówisz że prąd wszędzie dochodzi
    Sprawdzasz probówką?
    Jeśli tak, to znaczy że w gniazdku masz zamienione zero z fazą
  • Poziom 3  
    Probówką, tylko teraz kolejne pytanie dlaczego pralka normalnie działała a teraz umarła?
  • Poziom 15  
    Dowiedz się czy podczas prania przewód czasami się nie grzał przy wtyczce
    Tak jak napisałem powyzej, każde nielaczenie, wypalone gniazdko, naderwany kabel powodują wzrost poboru prądu. Z reguły skutkuje to spaleniem układu zasilania sterownika czy jak to mówisz programatora
  • Poziom 3  
    Dobra, dowiem sie co i jak i będe dawał znać na bierząco. A jeżeli okaże się padnięty programator to będzie to kwestia tylko wymiany tego elementu czy jeszcze jakiś innych pozespołów?
  • Moderator
    Szeroki69 napisał:
    Zerknąłem na programator, moduł itd. i nie widać, żeby cokolwiek było wypalone.
    Zatem źle zerkałeś :D na foto poniżej dwa elementy do wymiany i maszyna działa :D Siemens WD14H420EU - nie włącza się
  • Poziom 3  
    Najgorsze jest w tym wszystkim to że tam nigdzie nie ma takiego rezystora.... Zaraz będę wyjeżdzał do klienta, postaram sie relacjonować na bieżąco.
  • Moderator
    Szeroki69 napisał:
    Najgorsze jest w tym wszystkim to że tam nigdzie nie ma takiego rezystora....
    Zatem daj foto dobrej jakości z tego wypadu :D
  • Poziom 3  
    Niestety lecz klientka stwierdziła że nie chce naprawiac woli kupić nową. Więc temat uważam za zamknięty, nierozwiązany :P dziękuję wszystkim za pomoc ☺