Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Zlecę] Zaprojektowanie i stworzenie sterownika świateł dziennych do auta

michal16202 26 Sie 2018 00:05 813 12
  • #1 26 Sie 2018 00:05
    michal16202
    Poziom 6  

Witam. Zlecę zaprojektowanie oraz wykonanie sterownika do świateł dziennych led do samochodu. Sterownik po wykryciu napięcia na przewodzie ze stacyjki ma sprawdzać czy jest ono większe lub równe 14v, czyli czy jest ładowanie. Najlepiej jakby zasilanie całego sterownika było doprowadzone oddzielnie i na nim było badane ładowanie. Jeżeli ładowanie będzie czyli silnik będzie działał chciałbym aby na trzech oddzielnych wyjściach było napięcie 12V. Trzy wyjścia ponieważ planuję jeszcze coś podpiąć pod to przez przekaźnik ale to dopiero w przyszłości. Wyjścia chce aby były stabilizowane w taki sposób aby światła led w lampach dziennych nie obrywały od skoków napięcia. Chciałbym też aby światła dzienne wyłączały się wraz z włączaniem świateł mijania, czyli po wykryciu napięcia na kolejnym wejściu. Całość chce aby była wykonana z elementów o ile się da które nie wytwarzają zakłóceń. W aucie mam zainstalowane
    bardzo czułe radio lub aktualny sterownik wytwarza takie zakłócenia, nie mniej nie chcę się bawić w żadne ekranowanie ani filtrowanie bo to w moim przypadku nic nie dało. Proszę o stworzenie czegoś co pozwoli mi słuchać radia bez trzasków w tle. Kontaktować proszę się przez pw. Preferuję odbiór poprzez wysyłkę za pobraniem, chyba że wykonawca będzie blisko mojego miejsca zamieszkania, wtedy odbiór osobisty. Czas wykonania, dowolny ale też nie będę czekać rok na układ. Cena zależy już tylko od wykonawcy, ale adekwatna do zlecenia. Jeśli zajdzie potrzeba to jestem skłonny podpisać umowę o dzieło/zlecenie.

Kontaktuj się z ogłoszeniodawcą poprzez Prywatną Wiadomość (ikonka PW).
  • Sklep HeluKabel
  • #2 26 Sie 2018 04:33
    Zbigniew 400
    Poziom 36  

A jakie światła dzienne ?

• Sklep HeluKabel
  • #3 26 Sie 2018 17:43
    michal16202
    Poziom 6  

Według tego co jest napisane na aukcji to są to dwie lampy po 5 sztuk high power cree LED 10W 900lm Xenon White 6000k. Mogę dać linka do tejże aukcji. Posiłkuję się informacjami zawartymi w ofercie bo na opakowaniu nic nie piszę.

• #4 27 Sie 2018 15:31
    aaanteka
    Poziom 38  

Cena adekwatna do zlecenia opracowania i wykonania urządzenia według mnie to 2000 pln+ VAT, promocyjnie do końca września 2018 roku.

• #5 27 Sie 2018 16:11
    szwagros
    Poziom 30  

Taką funkcjonalność mam zrealizowaną na 2 przekaźnikach, po co aż sterownik?

• #6 27 Sie 2018 18:10
    aaanteka
    Poziom 38  

Do szwagros: Wytłumacz mi jaki typ przekaźnika wykrywa napięcie ładowania(>13,8V) i dopiero wtedy załącza odbiornik ?
    Który to przekaźnik ma możliwość stabilizacji napięcia wyjściowego( a właściwie sterowanego)?

• #7 27 Sie 2018 20:41
    Zbigniew 400
    Poziom 36  

Zakłócenia pochodzą od sterownika ledów. Napięcie stabilizowane nie wyeliminuje zakłóceń.

• #8 28 Sie 2018 08:15
    szwagros
    Poziom 30  

aaanteka napisał:
    Wytłumacz mi jaki typ przekaźnika wykrywa napięcie ładowania(>13,8V) i dopiero wtedy załącza odbiornik ?

Nie znam takiego. Ale wcale nie trzeba wykrywać zmian napięcia by osiągnąć funkcjonalność wymaganą przez Autora.
    aaanteka napisał:
    Który to przekaźnik ma możliwość stabilizacji napięcia wyjściowego( a właściwie sterowanego)?

Żaden. Ale do czego jest to potrzebne? Za stabilne napięcie w instalacji samochodowej odpowiada regulator napięcia.

• #10 30 Sie 2018 10:47
    michal16202
    Poziom 6  

leonov dziękuję za link, kupię, przetestuję i odpiszę, ale wątpię że będzie to działać bez zakłóceń ponieważ nigdzie nie widzę homologacji. W sumie to nie pomyślałem że istnieją takie gotowe patenty.

Zbysiu, mój aktualny sterownik ma w sobie przetwornicę i podejrzewam że to ona wytwarza aż takie zakłócenia, A stabilizację chcę mieć z dwóch powodów, po pierwsze, producent zażyczył sobie żeby nie podłączać samych lamp prosto do akumulatora ponieważ istnieje ryzyko uszkodzenia ich a po drugie, gdzieś przeczytałem że światła LED nie lubią skoków napięcia.

• #11 30 Sie 2018 10:52
    Zbigniew 400
    Poziom 36  

Jesteś w błędzie. Skoki napięcia ledom nie orzeszkadzają.
    Patrz ba rekkamy świetlbe.
    W światłach dzuennych są orzetwornice które sieją.
    Ładiwarki do tel. Też.

• #12 30 Sie 2018 13:31
    aaanteka
    Poziom 38  

michal16202 napisał:
    gdzieś przeczytałem że światła LED nie lubią skoków napięcia.

Owszem masz rację, ale "gołym" strukturom LED. A ty kupujesz gotowy produkt: lampę składającą się z odpowiednio skonstruowanego zasilacza oraz samej struktury- struktur LED.
    Większość produktów gotowych automatów świateł dziennych to układy oparte na tranzystorach MOSFET jako układach przełączających, do tego posiadających oszczędny -dzienny tryb pracy ( zasilanie do 8V) dedykowany do konwencjonalnych żarówek. Dla zachowania kompatybilności takowych z typową instalacją z masą na karoserii układy takowe posiadają proste przetwornice podwyższające napięcie zapewniające poprawną pracę MOSFET-ów. I tu wychodzi na jaw twoja racja - przetwornice te potrafią zakłócić pracę układów zasilających i słyszalne bywają czasem w odbiornikach audio.
    Dlatego twoje zlecenie dotyczy urządzenia pozbawionego tych wad z separacją galwaniczną napięć wyjściowych( przy okazji stabilizacją). A produktu takiego nie znajdziesz na rynku.

Proponowany wyżej automat, to typowy przekaźnik sterowany komparatorem. Z pewnością nie posiada on wymaganych cech urządzenia z tego tematu.

• #13 30 Sie 2018 14:47
    Kuniarz
    Moderator Projektowanie

...czy ja dożyję czasów, gdy na BIZNESOWE ogłoszenie będą pojawiać się BIZNESOWE propozycje, a nie mniej lub bardziej rozsądne porady techniczne ?

Jeśli ktoś coś chce zlecić, to wykonawca powinien zaproponować cenę i czekać na zlecenie realizacji.

Temat zamykam, polecam przesyłać oferty na PW.