Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ekspres do kawy przelewowy Electrolux EL312E - jaki termostat?

26 Sie 2018 01:18 231 8
  • Poziom 9  
    Witam.
    Jestem poczatkujacy tak że proszę o wyrozumiałość.
    Na wstępie zaznaczę, że przekopałem pół internetu i nie znalazlem odpowiedzi.
    Do sedna.

Próbuję naprawić ekspres Electrolux EL312E.
    Ekspres nie załącza się, tzn. dioda na włączniku tylko mruga.
    Po (uwaga) odłączeniu termostatu KSD201 uklad się uruchamia i słychać cyknięcie przekaźnika.
    Po ponownym podłączeniu termostatu układ już się nie załącza. Sprawdziłem termostat miernikiem i miał przejście czyli wnioskuję, że jest normalnie otwarty. Natomiast układ chciał mi się załączyć tylko jak miałem termostat odpięty czyli co? Potrzebny jest tak naprawde termostat normalnie zamknięty? Dodam, że grzałka po podpięciu na krótko grzeje się niemal od razu.
    Na jakiej zasadzie działa ten termostat? Oryginalnie w ekpresach są montowane NO czy NC?
  • Relpol przekaźniki
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 9  
    Niestety ten temat nic nie wnosi nowego dla mnie. Juz go przeglądałem.
  • Poziom 9  
    Drodzy koledzy. Wiem ze sa NO i NC
    Wiem jaka ma temperature mój termostat.
    Moje pytanie brzmi jakie sa normalnie montowane w ekspresach? NO czy NC?

Albo inaczej. Jak mogę sprawdzic czy moj termostat jest NC czy NO.
    Teoretycznie jak sprawdziłem przejście miernikiem to bylo. Ale nie do konca jestem pewny czy ma ono być na zimnym termostacie. Wiec jak sprawdzic czy on jest sprawny i czy faktycznie ma byc no czy nc
  • Poziom 38  
    Proszę podpiąć termostat do miernika ( zakres dioda /buzer ) następnie podgrzać
    do temperatury jaka jest podana na konektorze i albo miernik zasygnalizuje
    rozłączenie styku termostatu ( to będzie znaczyło że jest dobry ) albo nie
  • Poziom 9  
    Wojtek, sprawdziłem tym sposobem i po podgrzewaniu termostatu zapalniczka obwod został zamknięty. Buzzer na mierniku ucichl.
    Wynikalo by ze termostat jest w pelni sprawny bo po chwili slychac cykniecie bimetalu i zwarcie jest ponownie.
    Co by z tego wynikało? Skoro termostat jest sprawny to dlaczego po jego rozlaczeniu uklad sie zalacza, a po jego ponownym polaczeniu grzalka juz grzeje. Natomiast jak wylacze przyciskiem ekspres to po ponownej probie uruchomienia go juz nie chce zaskoczyc. Musze odłączyć termostat i tak w kółko
  • Poziom 38  
    Witam - z opisu wynika że jest to termostat NC - styk normalnie zwarty ,szkoda
    że nie wiemy na jaką temperaturę ?
    Proponuję zamieścić fotki ( grzałki ,przekaźnika i termostatu ) albo jakiś odręczny
    schemat tego ekspresu
  • Poziom 9  
    Na plytce jeden przekaznik dwa cztery kondensatory jakis scalak 8nozek bez opisu.
    Termostat podłączony pod N i dalej do grzałki a do drugiego styku grzalki podlaczone L z płytki drukowanej poprzez zabezpieczenie termiczne. Sprawne bo ma przejście.
    Termostat na 130 stopni Celsjusza

Dodano po 2 [godziny]:

Ekspres do kawy przelewowy Electrolux EL312E - jaki termostat?

Dodano po 11 [godziny] 33 [minuty]:

W sumie rozwiazano. Wymienilem kondensatory 0.47uF oraz 0.22uF
    Ekspres działa mozna zamknąć temat