Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] - Jeep grand cherokee - filtr paliwa -dziwna budowa

26 Sie 2018 07:24 840 10
  • Poziom 13  
    Witam wszystkich forumowiczów.
    Przyszedł już czas w moim jeepku na zmianę filtra paliwa. Myślę sobie ''pestka''. Wszedłem do kanału, patrzę a tam jakiś dziwny ten filtr....
    Coś takiego; http://nokaut.click/w-sklepie/e57268e4744219a...bF%24c4VE8cDbfWSVJRjExQO4krmbZwgaL%24Xr1zBmq/
    I tu moje pytanie...
    Czemu on ma dwa wejścia ( lub wyjścia) z jednej strony?
    No i czemu cena za niego taka kosmiczna!!?
    Czy można go zastąpić filtrem jakimś bardziej cywilizowanym np. za 19 zł z jednym wejściem i jednym wyjściem ?

Moderowany przez CameR:

Reg. 3.1.17. Nie wysyłaj pytań bardzo podstawowych, na które odpowiedzi można znaleźć w instrukcji obsługi lub ogólnie dostępnych źródłach.
    Reg. 3.1.15. Pamiętaj, że porady są udzielane w sposób zdalny przy braku fizycznego dostępu do urządzenia, problem musi być bardzo dobrze opisany i zrozumiany przez użytkowników, a tytuł powinien zawierać markę, model, rocznik oraz skrótowy opis usterki.

• Poziom 38  
    Cena jest normalna, a nawet niska. Prawdopodobnie to jest filtr z wbudowanym regulatorem ciśnienia paliwa. Masz powrót na listwie wtryskowej ?
    Jeśli to jest filtr z regulatoerm to oczywiście wymiana na inny odpada, silnik będzie pracował na bogatej mieszance, rozjedzie się adaptacja, grozi uszkodzeniem pompy a w skrajnym wypadku pożarem.
  • Poziom 43  
    grzegorz041 napisał:
    Czemu on ma dwa wejścia ( lub wyjścia) z jednej strony?

Bo tak jest skonstruowany, masz jeepa w benzynie a stówke na filtr żulisz , trochę powagi to nie czinkłeczento.

Moderowany przez CameR:

Reg. 3.1.11. Nie wysyłaj wiadomości, które nic nie wnoszą do dyskusji.

• Poziom 43  
    Wymień auto na A class podobny filtr podobna cena. Ale mniej spala paliwa to ci tak żal tej kasy nie będzie. Żeby raz na parę lat filtr zmienić.

Moderowany przez CameR:

Reg. 3.1.11. Nie wysyłaj wiadomości, które nic nie wnoszą do dyskusji.

• Moderator Zabezpieczeń Pojazdów
    grzegorz041 napisał:
    czemu cena za niego taka kosmiczna!!?

Cena jest bardzo dobra.
    To jest filtr z regulatorem ciśnienia paliwa.
    Oryginał Mopar (68193494AA) kosztuje ok. 57$
    https://www.justforjeeps.com/99grchfufi.html
  • Poziom 13  
    Bardzo dzięki. Wszystko jasne.
    Uszczypliwe uwagi naprawdę nie są potrzebne. Po prostu jestem ciekaw jak taki filtr działa. Wymieniam go pierwszy raz ( auto od niedawna).
    Zawsze spotykałem się tylko z jednym wejściem i jednym wyjściem....
  • Poziom 13  
    Oj... jak się tu czerwono zrobiło w tym temacie....:(
    Mam jeszcze pytanie...
    Czy we wszystkich układach paliwowych jest taki czujnik ciśnieniowy?
    Czy taki czujnik ( mówimy o benzyniakach), we wszystkich układach ustawiony jest na taką samą wartość ciśnieniową?
    Domyślam się, że jeżeli są filtry bez ustalacza ciśnienia , gdzieś musi być jakieś urządzenie przelewowe....
  • Poziom 43  
    Brak w benzynowych czujnika ciśnienie oprócz paru silników głównie z wtryskim bezpośrednim.
    Czujnik ciśnienia szczytuje wartość nic nie ustawia.
    Co innego regulator ciśnienia. I wcale nie musi być odpływ. Każdy silnik ma swój zakres wartości ciśnienia.
  • Poziom 13  
    Sorki... Nic z tego nie rozumiem..
  • Poziom 43  
    grzegorz041 napisał:
    gdzieś musi być jakieś urządzenie przelewowe....

W baku lub na listwie wtryskowej.
  • Poziom 13  
    Rozumiem...
    Filtr zakupiony nowy, oryginalny. Faktycznie za parę zł., nie warto experymentować. W końcu to jeep...
    Dzięki wszystkim za podpowiedzi...