Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Modem 4G LTE do internetu

Traper Ned 26 Sie 2018 08:00 183 6
  • #1 26 Sie 2018 08:00
    Traper Ned
    Poziom 9  

Witam.

Korzystam obecnie obecnie z modemu Huawei E3372 4G LTE (internet PLAY)
    Nie mam do niego żadnych zastrzeżeń. Jak że pracuję z domu myślę o dokupieniu drugiego "awaryjnego". Które urządzenie poza wymienionym możecie mi również polecić??

Pozdrawiam i czekam na informacje

T.N.

0 6
  • #2 26 Sie 2018 13:27
    matek451
    Specjalista Sieci, Internet

A gdzie korzystasz Play i jaka to oferta? Modem na USB to już przeszłość. Teraz korzysta się z routerów stacjonarnych i MiFi z LTE-A/LTE. w Play sprzęt z możliwością wymuszania konkretnego pasma LTE i agregacji LTE-A to podstawa.

0
  • #3 26 Sie 2018 16:37
    Traper Ned
    Poziom 9  

Witam

Dzięki za odpisanie i tyle "fachowej" informacji
    Miałem już 2 takie stacjonarne "cudeńka" i więcej do nich nie wracam

Pozdrawiam i czekam na informacje

T.N.

0
  • #4 26 Sie 2018 18:02
    matek451

Nie masz zielonego pojęcia o sprzęcie do LTE, modem E3372 to już zabytek sprzed 3-4 lat. Nie spełnia podstawowych wymagań stawianych przez dzisiejsze sieci LTE polskich operatorów. Występuje w 2 wersjach sprzętowych s-153,h-152 Każda w wersji zwykłej lub HiLink. Nie obsługuje agregacji pasm LTE . Producenci od 2 lat nie rozwijają modemów LTE na USB, ograniczeniem jest sam port USB i zasilanie modemów LTE-A. Dzisiejsze routery stacjonarne LTE-A a nawet MiFi z LTE-A zjadaja ten modem na śniadanie. Oczywiście trzeba mieć trochę wiedzy jak z nich korzystać, jak skonfigurować i zapewnić prawidłowe parametry sygnału. Nie raczyłeś odpowiedzieć na zadane pytania a to był dopiero wstęp do doboru sprzętu, w zamian "pochwaliłeś" się jakimiś bliżej nie określonymi urządzeniami które ci nie działały. Nie zarzucaj mi braku fachowości bo na tym forum to ja wyznaczam w tym temacie standardy i na opinię o sobie zapracowałem solidna wiedzą i pomocą non profit dla tysięcy użytkowników. Zapewniam cię, ci co ze mną współpracowali na pewno tego nie żałują. Ty oczywiście nie musisz. Korzystasz z Play a ten operator używa 4 pasm do LTE, wiesz chociaż z którego korzystasz, jakie masz parametry sygnału, jaki jest CID BTS-a? W Łukowie Play ma 4. Sprawdzałeś inne pasma LTE z niego? Osobiście wątpię.

0
  • #5 26 Sie 2018 22:31
    Traper Ned
    Poziom 9  

Mam go i działa bez zarzutów. ROZPISAŁEŚ SIĘ GOŚCIU - widać że ZJADŁEŚ WSZYSTKIE ROZUMY - MYSLISZ ŻE WSZYSCY SĄ TACY "OCZYTANI" ??????

Zajmij się innymi sprawami , nie zagracaj mi wpisów

0
  • #6 26 Sie 2018 22:59
    matek451

To że działa to nie znaczy że jest wiele wart, korzystasz bo nie masz zielonego pojęcia jak działa i co może współczesny sprzęt do internetu LTE z agregacją pasm LTE w Play. Nakup sobie ile jeszcze chcesz, pełno tego na Allegro po 5 dyszek, wielu się tego pozbywa. Gdybyś był z Łodzi to bym ci podrzucił bo mam kilka takich na zbyciu z dawnych lat. Mi wisi z czego ty korzystasz, mogłeś przy okazji czegoś się nauczyć i skorzystać z mojej wiedzy za darmo. Bo póki co masz duże braki w temacie. Nie marnuj tutaj czasu, przy twojej postawie raczej nikt tutaj ci nie pomoże.

0
  Szukaj w 5mln produktów