Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przeglądy elektryczne parku maszynowego.

Wojciech. 26 Sie 2018 10:47 198 2
  • #1 26 Sie 2018 10:47
    Wojciech.
    Poziom 31  

Witam!

Posiadacie materiały poruszające te zagadnienie? W ile osób według zasad BHP powinno się taki przegląd, oględziny wykonywać. Na co szczególnie zwracać uwagi, jak przewidywać zagrożenia itd.
    Jedynie co to dostaję listę zadań elementów na które muszę zwrócić uwagę, ale chciałbym się też dowiedzieć jak to w rzeczywistości powinno wyglądąc. [/film]

Należy uściślić co to za park maszynowy.
    Moderator Krzysztof Reszka.

0 2
  • #2 05 Wrz 2018 02:50
    _to_mek_
    Poziom 9  

Polecam "Badania i pomiary elektroenergetyczne dla praktyków" Orlika. Znajdziesz tam wszystkie podstawowe informacje, będziesz również miał wykaz norm z których one pochodzą.

Ogółem , badania okresowe, bo zakładam, że o nie właśnie ci chodzi, wykonuje się poprzez sprawdzenia i pomiary określone w normach dotyczących danych urządzeń. A i często wyszczególnione są różne długości odstępów między badaniami, uzależnione np. od kategorii użytkowania (elektronarzędzia). Norma może również zawierać kompletną instrukcję- co sprawdzić, co zmierzyć, jakie obwody pomiarowe zastosować, jak PN-EN 60974-4:2017-01 dla spawarek. Do tego kontrole po naprawie itp, itd. Ogólnie jest trochę spraw i terminów których należy pilnować dlatego warto mieć pod ręką coś takiego jak ta książka powyżej.

A jeśli jestem w błędzie i masz na myśli typowe przeglądy eksploatacyjne, to dobrym początkiem będzie dtrka danej maszyny, gdzie zwykle masz podane jak często gdzie zajrzeć, gdzie kapnąć oleju, gdzie posmarować itp, dodasz poprawkę na warunki w jakich warunkach urządzenie pracuje, jak mocno jest obciążone- wiadomo, że inaczej będziesz zaglądał do maszyny która "nie stygnie" a inaczej do używanej sporadycznie- i już jakiś harmonogram możesz sobie opracować.

0
  • #3 06 Wrz 2018 21:09
    Wojciech.
    Poziom 31  

Głównie chodziło mi o przeglądy eksploatacyjne. Rozumiem że w kwestii bezpieczeństwa mam się podpierać dyrektywą maszynową? Może dojść do takiej sytuacji że maszyna nie spełnia minimalnych zasad bezpieczeństwa i ja np nie podpiszę przeglądu i kierują ją do remontu.

0
  Szukaj w 5mln produktów