Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

izolacja galwaniczna na ltv-826

26 Sie 2018 12:13 288 3
 • Poziom 2  
  Dzień Dobry,
  Znalazłem w necie taki schemat, w którym wejście jest odizolowane galwaniczne od wyjścia a układ "przenosi" napięcie z wejścia na wyjścia:izolacja galwaniczna na ltv-826

  Miałbym dwa pytania w związku z nim:

  1) Czy układ rzeczywiście zabezpiecza przed przebiciem wysokimi napięciami? Moja wątpliwość bierze się stąd, że sam autor projektu (https://www.electroschematics.com/11475/linear-dc-signal-opto-isolator/) pisze, że zapewnia on izolacje do 100 V. Jeśli tylko tyle czy byłby względnie prosty sposób żeby ją trochę zwiększyć? - być może coś by dało rozdzielenie tych bloków oznaczonych na schemacie jako U3-A i U3-B na dwa osobne ltv-826?

  2) Czy mógłby ktoś podpowiedzieć jak zmodyfikować część ze wzmacniaczem na wyjściu by napięcie wyjściowe było w zakresie od 0 do 10 V a nie jak jest to teraz 0-5V. Byłbym wdzięczny gdyby ktoś mógł podesłać rysunek.

  Z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam serdecznie
 • Poziom 34  
  Przecież autor tego projektu wyraźnie napisał:
  "While DIP optical couplers have up to about 5kV isolation capability, this circuit cannot support above about 100V or so because one of the outputs is fed back to the input amplifier –this puts the voltage isolation between adjacent pins on the device rather than across the device. To maintain a high voltage rating, use two single devices and match the CTR to some degree."
  Użyj zamiast LTV-826 dwóch LTV-816. I pamiętaj o oddzielnych zasilaczach dla części wejściowej i wyjściowej.
 • Poziom 43  
  Do takich układów produkowane są specjalne transoptory jak IL-300, dwa oddzielne nie będą miały tak dobrej kompensacji, ltv-826 to są dwa oddzielne zalane w jednym kawałku plastiku, oszacowanie wytrzymałości izolacji pomiędzy sąsiednimi nóżkami 100V to bardzo ostrożne oszacowanie.
 • Poziom 2  
  Dziękuję za odpowiedzi .Pozdrawiam