Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Banner Multimetr Fluke 87VBanner Multimetr Fluke 87V
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podlaczenie gniazda telefonicznego/internetowego

copyrighted 27 Sie 2018 16:22 1272 42
    ta_tar
    Poziom 32  
    A jaką wykupioną masz usługę z Orange?
  • Banner Multimetr Fluke 87VBanner Multimetr Fluke 87V
    ta_tar
    Poziom 32  
    Myślałem że może z telefonem. Już nie mam pomysły jak by tu jeszcze można było pomóc.
    Ps. Może głupie pytanie ale ... czy oprócz Orange Love masz też jakiś pakiet telefoniczny? Bo teraz przypomniało mi się to że już miałem taki przykład że klienta miała tylko wykupiony dostęp do internetu po kablu kiedyś TP - teraz Orange (2Mb/s) i myślała że będzie normalnie też telefon.
  • Banner Multimetr Fluke 87VBanner Multimetr Fluke 87V
    copyrighted
    Poziom 6  
    ta_tar napisał:
    Myślałem że może z telefonem. Już nie mam pomysły jak by tu jeszcze można było pomóc.
    Ps. Może głupie pytanie ale ... czy oprócz Orange Love masz też jakiś pakiet telefoniczny? Bo teraz przypomniało mi się to że już miałem taki przykład że klienta miała tylko wykupiony dostęp do internetu po kablu kiedyś TP - teraz Orange (2Mb/s) i myślała że będzie normalnie też telefon.

Orange Love to jest właśnie pakiet internetu, telefon stacjonarny oraz telewizja
    jprzedworski
    Specjalista Sieci, Internet
    copyrighted napisał:
    Brak sygnału w telefonie po podłączeniu do któregoś z gniazd rj11 przez filtr
    A bez filtra?
    copyrighted napisał:
    Modem - był internet wcześniej, teraz DSL mruga
    To był ten sam modem (Funbox 2) na tej samej linii, czy były jakieś zmiany, przenoszenia?
    copyrighted
    Poziom 6  
    jprzedworski napisał:
    copyrighted napisał:
    Brak sygnału w telefonie po podłączeniu do któregoś z gniazd rj11 przez filtr
    A bez filtra?
    copyrighted napisał:
    Modem - był internet wcześniej, teraz DSL mruga
    To był ten sam modem (Funbox 2) na tej samej linii, czy były jakieś zmiany, przenoszenia?

Bez filtra to samo.
    Wcześniej był zwykły sagemcom 2704
    jprzedworski
    Moja rada: podłącz Funboksa do gniazda na piętrze, odłącz na razie kabelek, który idzie na parter. Jeśli nie złapie synchronizacji, dzwoń do Orange. Może linia nie jest przystosowana do Funboksa.
    copyrighted napisał:
    Orange Love to jest właśnie pakiet internetu, telefon stacjonarny oraz telewizja
    Ale wszystko to podłącza się do Funboksa (jeśli działa, oczywiście), czyli telefon też i te dodatkowe filtry nie są już potrzebne.
    copyrighted
    Poziom 6  
    jprzedworski napisał:
    Moja rada: podłącz Funboksa do gniazda na piętrze, odłącz na razie kabelek, który idzie na parter. Jeśli nie złapie synchronizacji, dzwoń do Orange. Może linia nie jest przystosowana do Funboksa.
    copyrighted napisał:
    Ale wszystko to podłącza się do Funboksa (jeśli działa, oczywiście), czyli telefon też i te dodatkowe filtry nie są już potrzebne.

Internet chodził jeszcze wczoraj rano.

A w instrukcji jest napisane że filtr musi być
    jprzedworski
    copyrighted napisał:
    Na tym Funboksie?
    ta_tar
    Poziom 32  
    Jeżeli masz to wszystko to w instrukcji piszę co powinieneś pierwsze uruchamiać.
    jprzedworski
    [/quote]
    copyrighted napisał:
    jprzedworski napisał:
    Na tym Funboksie?
    copyrighted napisał:
    Tak
    To są tylko dwie możliwości. Albo to podłączenie na parter coś zepsuło może jakieś zwarcie, może zakłócenia (dlatego poradziłem czasowe odłączenie kabla idącego na dół), albo w Orange coś padło - wtedy do nich dzwoń. Wydaje mi się, że sam sobie nie poradzisz.
    jprzedworski napisał:
    copyrighted napisał:
    A w instrukcji jest napisane że filtr musi być
    Tu jest instrukcja:
    http://www.orange.pl/ocp-http/PL/Binary2/2006168/4108633969.pdf
    Czytaj uważnie w punkcie 5:
    "Jeśli kupiłeś pakiet usług z telefonem (np. pakiet usług Orange Love), podłącz telefon do zielonego gniazda oznaczonego TEL na tylnym panelu modemu FunBox 2.0)"
    W tym wypadku (jest rysunek!) spliter nie jest użyty.
    ta_tar
    Poziom 32  
    A może ty masz usługę telefonu HD z Orange.
    Informacja ze strony Orange:
    Jeśli zamówiłeś internet stacjonarny (Neostrada) wraz z Telewizją i Telefonem (VoIP) pamiętaj, że są to usługi w pakiecie.
    Oznacza to, że w pierwszej kolejności trzeba aktywować Neostradę, a następnie Telewizję, by móc korzystać z Telefonu (VoIP).