Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Dwie identyczne sieci, laptop wybiera najsłabszą

26 Aug 2018 14:25 579 3
  • Level 3  
    Witam, dotychczas miałem w domu dwie sieci wifi na dwóch routerach (jeden funkcjonuje tylko jako accecss point). Główny router to Livebox 2.0, dodatkowy to d-link DSL-G604T. Sieci oczywiście na różnych kanałach, wszystko było ok ale wiadomo dwie sieci zawsze ktoś się pyta do której się łączyć jakie hasła itd więc postanowiłem ustawić dodatkowy router tak samo, aby sieć była jedna a urządzenia same łączyły się do tej z najmocniejszym sygnałem. Teoretycznie wszystko działa, jest jedna sieć, telefony łączą mi się bezproblemowo z tą o najmocniejszym sygnale, jedynie laptop Lenovo ideapad 510-15ikb (nie mam w tej chwili innego do sprawdzenia czy dzieje się tak samo ale postaram się sprawdzić) ma problem.
    Otóż przy wyborze sieci widnieje jedna, z najmocniejszym sygnałem (wszystkie kreski, laptop kilka metrów od routera) jednak przy łączeniu się do sieci laptop od razu łączy się do tej najsłabszej sieci która ma zaledwie jedną kreskę. Chyba ani razu nie połączył się do najmocniejszej sieci, tylko za każdym razem wybiera te słabszą "prawdziwą" sieć, czyli te z Liveboxa. Na kilku telefonach sprawdziłem i wszystko jest ok, łączą się do najmocniejszej sieci jaką znajdą jedynie laptop ma jakiś problem.
    Dlaczego tak się dzieje?
  • Level 1  
  • Level 43  
    Roamingu jako takiego nie ustawisz - jest to tylko pewne obejście problemu opierające się na sterownikach klientów AP-ków - jeśli sobie z tym radzą to ok ale widzisz że nie wszystkie sprzęt to potrafi - zacznij od aktualizacji sterownika wifi w laptopie i poszukaj w nim opcji, które mogą za to odpowiadać.