Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

GPON + Router + AP + Router . Prawidłowa konfiguracja ??

26 Aug 2018 17:53 1407 2
  • Level 11  
    Witam, niedawno wyremontowałem 2 dom na podwórku i zachciałem mieć tam internet, moja sieć wygląda następująco:

1- HUAWEI HG8245H GPON - DHCP wyłączone (zainstalowany w 1 domu - dochodzi tam światłowód) IP: 192.168.1.1 (ustawiony statycznie)

2 - Netgear Nighthawk X4 R7500 (główny router w 1 domu) - DHCP włączone (pula adresów od 192.168.100.1 - 192.168.100.254), IP: 192.168.1.2 (ustawiony statycznie) | z czego on tworzy sieć na puli 192.168.100.x (sam ma również 192.168.100.1)

3 - Tp-link CPE 510 (zamontowany na dachu 2 domu) skonfigurowany w trybie CLIENT (DHCP wyłączone) 192.168.100.6 (ustawiony statycznie)

4 - Tp-link Archer C20i - odpowiedzialny za rozprowadzenie internetu w 2 domu (podpięte za pomocą kabli : TV, dekoder NC plus) reszta po Wi-fi - DHCP wyłączone 192.168.100.7 (ustawiony statycznie)

Problem jest następujący, w laptopie, telefonie TV intenet jest wszystko ładnie działa, sieć na laptopie również jest ok. Problem pojawia się przy dekoderze NC plus (usługa multiroom) . Dekoder za chiny nie chce się połączyć z dekoderem głównym w 1 domu.

Proszę o informacje może mam coś źle skonfigurowane i coś blokuje że dekoder nie może wykryć głównego dekodera (główny dekoder jest podpięty pod siec wifi 5GHz którą nadaje netgear R7500).

Mam również urządzenie netgear powerline (stare urządzenie które kiedyś użytkowałem) podpięte jest za pomocą LAN pod jeden z portów w R7500 następnie włożone w gniazdko elektryczne i 2 część urządzenia włożona w 2 domu w kontakt i jeśli podłącze dekoder pod to urządzenie to dekoder po chwili wyszukuje główny dekoder.

Dodam jeszcze że CPE obojętnie czy w trybie CLIENT czy BRIDGE żadnej różnicy tzn. internet wszystko jest ale dekodery się nie widzą.
    Obecnie mam w CLIENT (podłączone pod sieć 5GHz z routera R7500)

W Archer c20i kabel który idzie z CPE mam wpięty w 1 port LAN , port WAN pozostaje pusty. Tak jak pisałem DHCP jest wyłączone, NAT również wyłączyłem, nawet powyłączałam wszystkie opcje w zakładce SECURITY ale żadnej różnicy. Dekodery nadal się nie widzą.

Proszę o pomoc.

Pozdrawiam
  • Level 29  
    1. Podaj modele obydwu dekoderw NC Plus.
    2. Czy drugi dekoder, poprawnie łączy się z siecią? A jedynie nie wykrywa pierwszego? Czy w ogole nie wykrywa sieci?
  • Level 11  
    Dekoder główny:
    Dekoder 4K ULTRABOX+
    MODEL USW4001NCP

Dodatkowy:
    Dekoder Wifibox+

Akurat tak jak pisałem po podłączeniu pod powerline dekodery się odnalazły, ale tak jak na poniższym zdjeciu widać po podłączeniu dekodera pod Archera c20i i wejściu w zakładkę multiroom oraz kliknięcie sprawdź połączenie to ta strzałka w prawym górnym rogu Chodzi Chodzi i tak bez końca. ( Pomijając to internet na dekoderze jest można wejść w radio + , oraz vod).

Po podłączeniu znów pod powerline też się pokręci z 15 minut ale znika i jest ok.

TGPON + Router + AP + Router . Prawidłowa konfiguracja ??