Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Philips OLED903 nowa jakość dźwięku na rynku. Soundbar Bowers & Wilkins zape

LOCOLOCO 26 Sie 2018 18:47 270 0
 • #1
  LOCOLOCO
  sprzedawca - konsultant
  Philips OLED903 nowa jakość dźwięku na rynku. Soundbar Bowers & Wilkins zapewni najwyższą jakość dźwięku i jest "kompatybilny z Dolby Atmos"


  Firma TP Vision zaprezentowała linię Philips OLED903, która jest pierwszym telewizorem Philipsa z wbudowanym głośnikiem Bowers & Wilkins. Posiada 4K, HDR, Ambilight i Android TV. Jest również "zgodny z Dolby Atmos".
  Pierwszy telewizor Philips z systemem audio B & W
  Firma TP Vision, producent telewizorów Philips w Europie, oraz firma Bowers & Wilkins ogłosiły niedawno partnerstwo. Współpraca zapewni, że przyszłe telewizory Philips z najwyższej półki będą wyposażone właśnie w takie głośniki.

  - "Zbyt długo, jako branża, pozwoliliśmy, aby jakość dźwięku była najsłabszym ogniwem telewizora, biorąc pod uwagę wydajność telewizora" -powiedział Martijn Smelt, CMO.

  Pierwszym wynikiem współpracy będzie linia OLED903, która będzie dostępna w rozmiarach 55 i 65 cali. Jest wyposażony w 2.1-kanałowy soundbar czarno-biały zasilany przez dwa tytanowe głośniki wysokotonowe, dwa głośniki średniotonowe i dwa pasywne głośniki niskotonowe.

  Co więcej, firma stwierdziła, że ​​OLED903 jest "kompatybilny z Dolby Atmos", ale powstrzymała się od podawania szczegółów. Zakładamy, że firma ma więcej do powiedzenia w tej sprawie za dwa tygodnie na targach IFA w Berlinie. Ponadto telewizor obsługuje Dolby Digital (AC3), Dolby Digital Plus (EAC3) i AC4 (najnowszy kodek audio Dolby) oraz DTS-HD.

  Philips OLED903 4K i HDR
  Telewizory mają rozdzielczość 4K i obsługują trzy formaty HDR (HDR10, HDR10 + i HLG). Technologia OLED to samowyświetlająca się technologia wyświetlania, która pozwala dokładnie kontrolować luminancję na poziomie pikseli od prawdziwej czerni do jasnej bieli, co czyni ją idealną do HDR. Firma twierdzi, że szczytowa jasność zbliża się do 1000 nitów.

  Wraz z Samsungiem i Panasonic, telewizory Philips oferują format HDR10 +, który obsługuje również dynamiczne metadane do optymalizacji obrazu po scenie. Jednak w HDR10 + nie ma prawie żadnych treści, co jest w ostrym kontraście z Dolby Vision, która buduje silny impet.
  Mózg systemu to ulepszona wersja procesora wideo Philips P5, teraz w wersji drugiej generacji. Jedną z nowych funkcji jest ulepszony algorytm skalowania SDR-do-HDR - jeśli jest to coś, czego oczekiwali użytkownicy. Telewizory oferują cztery wejścia HDMI.


  Android TV i Ambilight
  Telewizor Philips OLED903 ma 3-stronny ambilight, który oświetla górną, lewą i prawą krawędź telewizora. Możesz ustawić Ambilight, aby dynamicznie rozszerzać kolory na ekranie lub statycznie.
  Może śledzić obraz jak i dźwięk. Ambilight można również zintegrować z Philips HUE, Spotify, grami konsolowymi i wieloma innymi funkcjami.
  https://www.youtube.com/watch?v=AvvJkV8OgGc

  Współpraca z Google będzie kontynuowana. Philips OLED903 jest oparty na platformie Android TV.
  Firma poinformowała, że ​​telewizory będą obsługiwać Asystenta Google i Amazon Alexa w niedalekiej przyszłości.
  OLED903 jest dostarczany z dwoma pilotami, w tym z nowa wersja.
  OLED903 zyskał również podwójny tuner, podobnie jak bardziej przystępny cenowo OLED803.

  Philips OLED903 będzie dostępny w rozmiarach 55-calowych (55OLED903) i 65-calowych (65OLED903). Telewizory zostaną oficjalnie zaprezentowane na targach IFA za dwa tygodnie i wystartować w październiku. Szczegóły dotyczące cen nie zostały ogłoszone.