Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Święcące koła led do roweru Przeniesienie napędu.

26 Sie 2018 20:46 429 20
  • Poziom 4  
    Witam mam zamiar zrobić świecące koła led do roweru ale nie wiem jak przenieść napięcie do ruchomej części koła macie jakieś pomysły z góry dzieki
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • OptexOptex
  • Pomocny post
    Poziom 31  
    Szukaj na Y/T.
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    Masa po masie a plus po szczotce na widelcu i pierścieniu na szprychach w pobliżu piasty?
  • OptexOptex
  • Pomocny post
    Poziom 29  
    Witold5 napisał:
    Szukaj na Y/T.

Wcześniej w Kodeksie Drogowym.
  • Poziom 4  
    D214d3k możesz mi bardziej wyjaśnić bo nie rozumiem
  • Pomocny post
    Poziom 31  
    Radiokiller masz rację bezapelacyjnie.
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    Pierścień z miedzi mocujesz centrycznie na szprychy za pomocą izolujących dystansów. Kawałek elastycznej blaszki miedzianej przymocowany (ale elektrycznie izolowany) do widelca styka się z pierścieniem ślizgaczem (wygięciem w kształcie "C"). Tak jak komutator w silnikach szczotkowych.
  • Poziom 4  
    mógłbys mi to narysować?
  • Pomocny post
    Poziom 33  
    Połączenia przewodowe: pierścień, szczotki nie zdadzą egzaminu w rowerze.
    (deszcz, błoto, korozja, drgania)
    Chyba lepszym sposobem byłby silny magnes neodymowy zamocowany na widełkach poniżej szczęk hamulcowych oraz zamocowane na tej samej wysokości na szprychach koła cewki z rdzeniem stalowym zasilającej bezpośrednio 2 przeciwnie połączone równolegle LEDY.
    Cewka poruszająca się wraz z kołem mijając magnes wytworzy dwa impulsy napięcia (gdy strumień magnetyczny przenikający cewkę narasta oraz gdy maleje)
    Oba LEDy błysną.
    Wytworzone napięcie zależy od siły magnesu, ilości zwojów cewki, prędkości obrotowej cewki oraz odległości od magnesu.
    Nie potrzebujesz wówczas żródła prądu - prąd wytworzy cewka.
    Cewki powinny być identyczne i rozmieszczone symetrycznie aby nie wpływały na wyważenie koła.
  • Poziom 4  
    to niewiem co mam zrobić

Dodano po 9 [minuty]:

ten pomysł z cewką nie jest taki zły
  • Poziom 31  
    Jest jeszcze opcja z czujnikami ruchu.
  • Poziom 4  
    a jaja to opcja z czujnikiem ?
  • Pomocny post
    Poziom 38  
    Witam,
    jeżeli dopuszczasz dość daleko posunięte zmiany mechaniczne, możesz zastosować jakieś gotowe (kupne) elektryczne złącze obrotowe, taniocha to niestety nie jest.
    Alternatywą jest zasilanie układu z baterii lub akumulatora i bezprzewodowe sterowanie.

Pozdrawiam
  • Poziom 43  
    Autor się napracuje, nakombinuje, wyjedzie na drogę publiczną żeby się pochwalić i zapłaci mandat. Kodeks drogowy jasno określa jakie światła są w rowerze dopuszczalne/obowiązkowe.
  • Poziom 4  
    zamontowałem te dioody na szprychach narazie kilka ale planuje na wszystkich to jak przenieśc napięcie na szprychy ruchomą częśc koła
  • Poziom 33  
    Umieszczanie LEDów na wszystkich szpryczach nie ma sensu.
    Jedna dioda o dużej jasności przy szybkich obrotach koła zakreśla taki sam okrąg światła jak wiele słabszych diod, a montaż jest wielokrotnie łatwiejszy.
  • Pomocny post
    Poziom 38  
    398216 Usunięty napisał:
    Autor się napracuje, nakombinuje, wyjedzie na drogę publiczną żeby się pochwalić i zapłaci mandat. Kodeks drogowy jasno określa jakie światła są w rowerze dopuszczalne/obowiązkowe.

Nie jestem znawcą przepisów regulujących oświetlenie rowerów poruszających się po drogach publicznych ale wyczuwam, że nie ma żadnych przeszkód w używaniu takiego oświetlenia gdziekolwiek indziej, na przykład na ścieżkach rowerowych, znalazłszy się na drodze publicznej można takie oświetlenie po prostu wyłączyć i używać tego, które jest zgodne z przepisami.
    Podświetlanie kół rowerowych to jest dość popularna sprawa, są nawet wersje zaawansowane, które wyświetlają rozmaite obrazki.
  • Poziom 4  
    krzysiek_krm dziekuje za odpowiedz powyzej wysłałem zdj i film ja mieszkam na wsi takze mozna sb jezdzić
  • Poziom 29  
    xfbggfhnfdr napisał:
    ja mieszkam na wsi takze mozna sb jezdzić

Po oranym chyba i to własnym.