Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Lenovo y700 klawiatura dziwnie działa

26 Sie 2018 21:57 555 14
  • Poziom 4  
    Witam. Posiadam laptopa lenovo y700 specyfikacja raczej zbędna, bo mam problem z samą klawiaturą. Problem dotyczy tylko spacji gdy delikatnie dotkne spacje to ona juz dziala pisze. nie musze jej klikać tylko dotykać i pisze. Jaki może być powód?
  • Spec od komputerów
    vebroz napisał:
    Jaki może być powód?

Uszkodzona klawiatura.
  • Poziom 4  
    Na pewno? Nie da się tego jakoś uratować? A co dokładnie się uszkodziło?
  • Poziom 6  
    Kup izopropanol ,wyczyść klawiature - możesz nawet ściągnąć klawisz delikatnie bez uszkodzenia zaczepów.
  • Poziom 4  
    ten klawisz działa jak dotykowy
  • Poziom 6  
    no ok , pod klawiszem jest taka mała gumka może Ci tam jakiś kurz, paproch wpadł i guma styka sie z elektroniką cały czas.

Moderowany przez dt1:

Post był raportowany - i słusznie. Czytając taką wypowiedź można nabrać wątpliwości, czy aby Kolega na pewno wie, w jaki sposób jest wykonana i jak działa klawiatura typowego laptopa. [3.1.17]

• Poziom 4  
    zobacze i dam znac
  • Spec od komputerów
    A ja zapytam jak chcecie wyczyścić coś, do czego nie ma dostępu? Rozbieraliście kiedyś klawiaturę ze współczesnego laptopa? Ściągnięcie klawisza i gumki nie odsłoni dostępu do pól stykowych.
    vebroz napisał:
    Jaki może być powód?

Uszkodzona klawiatura. Konieczna wymiana.
  • Poziom 11  
    miecho18 napisał:
    A ja zapytam jak chcecie wyczyścić coś, do czego nie ma dostępu? Rozbieraliście kiedyś klawiaturę ze współczesnego laptopa? Ściągnięcie klawisza i gumki nie odsłoni dostępu do pól stykowych.
    vebroz napisał:
    Jaki może być powód?

Uszkodzona klawiatura. Konieczna wymiana.

Pole stykowe jest pod gumką wystarczy wyjąc gumkę . Często rozbieram laptopy :) więc należy sprawdzić czy da się coś zrobić bez wydawania pieniędzy.
    A jak to nie pomoże należy wymieniać.
  • Moderator - Komputery Serwis
    Uparty jest Kolega. Gumek najczęściej nie da się wyjąć, można je wyciąć lub wyrwać. Pod samą gumką są trzy warstwy folii, przy czym środkowa warstwa ma otwory w miejscach, w których występują klawisze. Przy naciśnięciu klawisza łączą się ze sobą dwie zewnętrzne warstwy folii.

Niech Kolega zatem wytłumaczy, jak chce wyjąć zamontowaną na stałe gumkę i co chce tam Kolega czyścić, chyba że chce Kolega rozkładać całą klawiaturę, rozkładając również warstwy folii do czyszczenia, prawidłowe złożenie tego z powrotem w całość może być raczej problematyczne (o ile przy rozłożeniu nie zniszczy się dość delikatnych ścieżek na foliach).
  • Poziom 11  
    dt1 napisał:
    Uparty jest Kolega. Gumek najczęściej nie da się wyjąć, można je wyciąć lub wyrwać. Pod samą gumką są trzy warstwy folii, przy czym środkowa warstwa ma otwory w miejscach, w których występują klawisze. Przy naciśnięciu klawisza łączą się ze sobą dwie zewnętrzne warstwy folii.

Niech Kolega zatem wytłumaczy, jak chce wyjąć zamontowaną na stałe gumkę i co chce tam Kolega czyścić, chyba że chce Kolega rozkładać całą klawiaturę, rozkładając również warstwy folii do czyszczenia, prawidłowe złożenie tego z powrotem w całość może być raczej problematyczne (o ile przy rozłożeniu nie zniszczy się dość delikatnych ścieżek na foliach).

Nie będę dyskutował ja tylko napisałem co ja bym zrobił przed kupnem nowej klawiatury. Zawsze chyba lepiej sprawdzić niż kupić nową biorąc pod uwagę, że to zajmuje ok 5 minut. Miałem przypadki, że zacinały się przyciski bo były łupiny słonecznika lub inne wynalazki . Nie będę dużej już o tym pisałem. W 90% macie rację, ale należy zawsze sprawdzić .

Pozdrawiam.
  • Poziom 9  
    Co tutaj koledze radzicie?
    Nic z tym nie zrobi!
    To jest klawiatura montowana od spodu to palmrestu na plastikowych nitach!
    W tym przypadku jest tylko jeden powód tego problemu - błąd montażowy.
    Prawdopodobnie (jeśli nie była demontowana od nowości), została źle sklejona / zlutowana do palmrestu, jeden / kilka z czopów rozlało się na klawiaturę od spodu i skleiło (wypełniło) przestrzeń pomiędzy klawiszem a mikrostykiem.
    Jedno z rozwiązań to wymiana klawiatury (skomplikowane jak cholera w domowych warunkach), lub zdjęcie palmrestu i znalezienie winowajców w postaci przeszkadzających w pracy lutach.

Druga możliwość, to taśma klawiatury która w tym modelu znajduje się dokładnie pod klawiszem spacji została źle przyklejona do blachy klawiatury - tam jest taśma klejąca, która ma za zadanie umocować taśmę klawiatury do jej spodniej części. Gdy się ją zbyt mocno lub za słabo napnie przed przyklejeniem, to takie są właśnie rezultaty - raz to już przechodziłem.
  • Spec od komputerów
    coldmanns napisał:
    To jest klawiatura montowana od spodu to palmrestu na plastikowych nitach!

Takie klawiatury też się wymienia. Oczywiście autor sam tego nie zrobi, ale każdy serwis z prawdziwego zdarzenia taką usługę wykona.
  • Poziom 4  
    Przepraszam, że tak pózno piszę, ale naprawiłem i zapomniałem napisać :3
    A naprawił w sposób iż przedmuchałem sprężonym powietrzem i działa. Dzięki za pomoc