Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Prosz, dodaj wyj徠ek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzi瘯i temu, 瞠 ogl康asz reklamy, wspierasz portal i u篡tkownik闚.

- Problem z d德i瘯iem mikrofonu

26 Sie 2018 22:32 480 3
  • Poziom 2  
    Witam,

Mam problem z ustawieniem mikrofonu w moim komputerze. Zakupi貫m ostatnio headset HyperX Cloud Alpha. Moimi starymi s逝chawkami by造 Fatality Creative. P造ta g堯wna to Aorus Gaming 7. Problem jest nast瘼uj帷y:

Kiedy s逝cham muzyki w Windows 10 na g這郾o軼i od 25 wzwy to m鎩 mikrofon powoli traci czu這嗆 i g這s. Kiedy dochodzi muzyka do 80 procent g這郾o軼i to ju mikrofon przestaje wy豉pywa d德i瘯i a jak jakie s do s bardzo przyt逝mione. Jest to irytuj帷e, poniewa nawet gra musz na niskich ustawieniach d德i瘯u 瞠by by這 mnie dobrze s造cha na Teamspeak 3. Sprawdzi貫m r闚nie stare s逝chawki i tak samo. Te stopniowo ze wzrostem g這郾o軼i trac wy豉pywanie g這su a jak co wy豉pi to jest bardzo zdeformowane (jakbym rozmawia przez 3/4 albo nawet 5 r璚znik闚.)

Ciekawostk jest sprawa, 瞠 jak pod陰cze sam mikrofon do gniazda przedniego lub tylnego od mikrofonu to d德i瘯 jest ca造 czas taki sam. Nie zmniejsza si.

My郵 瞠 w/w p造ta g堯wna spe軟ia wymagania tych s逝chawek ale jak nawet poprzednie, s豉bsze tak samo si zachowuj to nie wiem czy to wina s逝chawek. Podejrzewa豚ym gniazdo mikrofonu z ty逝 p造ty g堯wnej 瞠 mo瞠 jest co wadliwe. Ale tutaj te jak w豉郾ie pod陰czam sam mikrofon to wszystko jest ok.

Sterowniki zosta造 wgrane i ze strony Realtek i ze strony Gigabyte, specjale na mojej p造ty g堯wnej.

Nie wiem w czym jest w takim razie problem

Prosz o pomoc,
    Pozdrawiam
  • Poziom 12  
    Sprawdzales na innych sluchawkach?
    Mi wyglada na zle dzialajaca automatyke wzmocnienia mikrofonu - albo przesluch ze sluchawek do mikrofomu. Co mowia Twoi wspolrozmowcy - czy nie brzmisz na tle dzwiekow bitewnych? A moze wlaczyles opcje tlumienia szumow?
  • Poziom 2  
    w_d napisa:
    Sprawdzales na innych sluchawkach?
    Mi wyglada na zle dzialajaca automatyke wzmocnienia mikrofonu - albo przesluch ze sluchawek do mikrofomu. Co mowia Twoi wspolrozmowcy - czy nie brzmisz na tle dzwiekow bitewnych? A moze wlaczyles opcje tlumienia szumow?

Sprawdza貫m r闚nie na Fatality Creative, tak samo

Opcja t逝mienia szum闚 jest wy陰czona

1. Sprawdza貫m ze wsp馧rozm闚cami. Test to by這 podczas ca造 czas m闚ienia s堯w RAZ DWA TRZY stopniowe zwi瘯szanie g這郾o軼i muzyki. Po oko這 30 procentach powiedzieli mi STOP bo w tym momencie m鎩 g這s zacz掖 si robi trudny do zrozumienia.

2. Jak sprawdzam g這s na Teamspeak w ustawieniach przechwytywania to s造sz jak mi troszeczke urywa zazwyczaj ko鎍闚ki s堯w ale jak sprawdzam ze znajomymi to podobno jest normalnie i normalnie ko鎍z s這wa.

3. G這s ze s逝chawek do mikrofonu jest wtedy jak albo odhacz w ustawieniach mikrofonu WYㄐCZ WSZYSTKIE EFEKTY D柱I艼OWE. I teraz te jak co tam zaznacz (nie wa積e co, nawet wszystko albo tylko jedna opcja) to te ju d德i瘯 idzie do mikrofonu. Tak samo w ustawieniach Teamspeak 3 jak odhacz USUWANIE ECHA to te mi 豉pie d德i瘯i z komputera. Musz doda, 瞠 jak odhacz USUWANIE ECHA to mam g這s taki sam ca造 czas ale te w tle odrobin ciszej jest muzyka/odg這sy gry/ systemowe itd.

4. Te musz doda 瞠 jak zwi瘯szam wydajno嗆 mikrofonu o 20 lub 30 decybeli to ze s逝chawek wydobywa si nie to pisk nie to krzyk sluchawek ale cos co po p馧 sekundy musz szybko wy陰czy bo jest nie do zniesienia. Nie jest to d德i瘯 cichy tylko od razu baaardzo g這sny.

Dodatkowo co jaki czas mikrofon zaczyna trzeszcze i jak klikam nas逝chiwanie to tak jakby ca造 czas strzela p鏦i nie wyjd z zak豉dki mikrofonu tylko przejd w ustawieniach d德i瘯u na ustawienia g這郾ik闚 (kt鏎e s moimi s逝chawkami). My郵a貫m 瞠 b璠 si nazywa s逝chawki a nie g這郾iki, albo chocia Headset.

W za陰czniku jest rozpiska jak to wygl康a.
  • Poziom 2  
    Tutaj jeszcze zdj璚ia ustawie Realtek. Jako嗆 d德i瘯u jest dla g這郾ik闚 24 bity 48k a dla s逝chwek s 2 kana這e 16 bit 48k
    nie wiem czym jest to CYFROWE na dole ale jak tego nie u篡wam to powinno by to chyba wy陰czone.

- Problem z d德i瘯iem mikrofonu- Problem z d德i瘯iem mikrofonu