Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Trwa uruchamianie systemu Windows bez końca

27 Sie 2018 08:35 306 5
  • Poziom 3  
    Witam posiadam komputer marki DELL Optiplex 780 i dokładnie wczoraj pobrałem taki program ,,Koplayer'', coś chińskiego, to miało wirusy, nawet antywirus mi pokazywał aby to odinstalować i ja to zrobiłem. Odinstalowałem ten program, ale pewnie pozostały jakieś pliki po nim, potem wyszedłem na miasto i mój syn wyłączył zasilanie komputera, a komputer był uśpiony tam z drobnymi notatkami. Uruchamiam go i od tego momentu zaczyna się zabawa, ciągły napis ,,Trwa uruchamianie systemu Windows'' i bez końca, albo włącza się automatyczne naprawianie systemu Windows i po tym komunikat ,,Nie można automatycznie naprawić systemu Windows''. Ja myślę, że to przez ten program, co mam robić?
  • Spec od komputerów
    Na początek wrzuć SMART dysku z MHDD.
  • Poziom 14  
    Jeżeli program miał wirusa, to odinstalowanie nie odinstaluje tegoż wirusa. Wirus zainfekował ci pliki systemowe. Dopóki system był uruchomiony, było dobrze. Po wyłączeniu system już się nie uruchomi, bo pliki systemowe są uszkodzone. Wiedziałeś, że to wirus, trzeba było nie instalować. Ale co najważniejsze trzeba było przed wyłączeniem komputera przeskanować cały system antywirusem, by ten spróbował go usunąć i przywrócić uszkodzone pliki. Wirus nie atakuje kilku plików, lecz kilka tysięcy. Darmowy antywirus raczej by ci go i tak nie naprawił.
    Tak czy owak nawet po oczyszczeniu systemu przez antywirusa, wcześniej czy później system trzeba przeinstalować.
    Jeżeli masz tam jakieś ważne dane, daj komputer do naprawy fachowcowi. Niech odzyska te dane, a potem niech przeinstaluje system.
  • Poziom 25  
    Spróbuj uruchomić w trybie awaryjnym. Zrobić logi frst.
  • Poziom 1  
    miecho18 napisał:
    Na początek wrzuć SMART dysku z MHDD.

Tu konto zastepczr. Ale co to jest jaki smart o co chodzi?

Dodano po 1 [minuty]:

ainog napisał:
    Najlepiej jak kolega pisze nowy system postawić

Dodano po 1 [minuty]:

Kolego a jaki system posiadasz?

Dodano po 34 [sekundy]:

Kolego a jaki system posiadasz?

Dodano po 55 [sekundy]:

Najlepiej jak kolega pisze nowy system postawić

Posiadam Windows 7 Professional 64bit.
    Kupiłem komputer z zainstalowanym systemem czyli muszę nowy kupować ?

Dodano po 3 [minuty]:

KapitanSTS napisał:
    Spróbuj uruchomić w trybie awaryjnym. Zrobić logi frst.

Próbowałem pisze cały czas Trwa ładowanie plików i ,,Czekaj'' a potem uruchamia się Naprawianie automatyczne i wyłącza komputer nie idzie z żadnego trybu.

Dodano po 2 [minuty]:

Ramiro Roberto napisał:
    Jeżeli program miał wirusa, to odinstalowanie nie odinstaluje tegoż wirusa. Wirus zainfekował ci pliki systemowe. Dopóki system był uruchomiony, było dobrze. Po wyłączeniu system już się nie uruchomi, bo pliki systemowe są uszkodzone. Wiedziałeś, że to wirus, trzeba było nie instalować. Ale co najważniejsze trzeba było przed wyłączeniem komputera przeskanować cały system antywirusem, by ten spróbował go usunąć i przywrócić uszkodzone pliki. Wirus nie atakuje kilku plików, lecz kilka tysięcy. Darmowy antywirus raczej by ci go i tak nie naprawił.
    Tak czy owak nawet po oczyszczeniu systemu przez antywirusa, wcześniej czy później system trzeba przeinstalować.
    Jeżeli masz tam jakieś ważne dane, daj komputer do naprawy fachowcowi. Niech odzyska te dane, a potem niech przeinstaluje system.

Komputer kupiłem na Allegro z zainstalowanym Windowsem instalki nie mam bym musiał kupić Znowu Windowsa 7 nie da się jakoś tego naprawić ? Win 10 będzie pasował ? Czy 7 lepsza

Dodano po 1 [minuty]:

leszek234 napisał:
    Też uważam że postawienie na nowo systemu to najlepsza opcja.

Ahh muszę kupować instalke Windowsa nie lepiej 10 czy 7 zamówić znowu.
  • Poziom 14  
    Sam stwierdziłeś, że program zawierał wirusa, więc na 100% system jest zawirusowany i żadne sztuczki z logami już tutaj nie pomogą. To nie jest problem sprzętowy lecz programowy. Jak napisałem wcześniej fachowiec może jeszcze ten system przywrócić do życia, ale ty tego nie zrobisz, bo nie masz odpowiedniego sprzętu. Jeżeli masz jakiś komercyjny program antywirusowy i system odpala się w trybie awaryjnym, to można spróbować go w tym trybie przeskanować. Jeżeli system miał utworzony punkt przywracania, to można go przywrócić od ostatniej dobrej konfiguracji, a potem przeskanować antywirusem. Jednak potrzebujesz dobrego antywirusa, a nie jakiegoś darmowego skanera antywirusowego.

Niezależnie jednak od wszystkiego, system i tak będzie wymagał przeinstalowania. Na allegro możesz kupić klucz już za niecałe 20 zł. Mając klucz możesz pobrać Windows 7 ze strony Microsoftu: https://www.microsoft.com/pl-pl/software-download/windows7 - wypalisz obraz na płycie i zainstalujesz. To jednak wymaga dostępu do sprawnego komputera.

Oprócz systemu będziesz również potrzebował sterowników do sprzętu, a te można pobrać z sieci: https://www.driverdr.com/dell-drivers/dell-optiplex-780-drivers-free-download a tutaj https://www.driverscape.com/manufacturers/dell/laptops-desktops/optiplex-780/207 dla Windows 10

A to czy Windows 7 czy Windows 10 to już zależy od tego jak wykorzystujesz komputer. Jeśli zwykłeś grać w pirackie gry na Windows 7, to na Windows 10 w większość nie pograsz bo system potrafi je blokować. Z programami pirackimi jest tak samo.