Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

mostek gretza na diodach schottkiego

CrMo 27 Sie 2005 16:34 3414 5
  • #1 27 Sie 2005 16:34
    CrMo
    Poziom 17  

Czy mozna zbudowac mostek prostowniczy na diodach schotkiego? o ile wiem to było by chyba lepiej bo wtedy beda mniejsze znikształcenia prądu i bardziej stabilny...
    powiedzCie mi na czym DOKŁADNIE polega różnica pomiedzy zwyklą dioda a schottkim?

0 5
  • #3 29 Sie 2005 16:55
    Pawel1812
    Poziom 26  

Proponuje ksiazke Przyrzady polprzewodnikowe i uklady scalone. aut. Wieslaw Marciniak lub dowolny podrecznik z zakresu przyrzadoww polprzewodnikowych. W tego typu pozycjach zawsze jest omowiona teoria zlacza pn oraz metal polprzewodnik. Roznica jest taka, ze nalezy sie z nia koniecznie zapoznac. Lektura na pewno nie zaszkodzi.

0
  • #4 29 Sie 2005 19:34
    Jobej
    Poziom 18  

Ciekaw jestem co masz na myśli mówiąć, że prąd z diod Shottkiego bedzie bardzej stabilny.

0
  • #5 06 Wrz 2005 23:09
    CrMo
    Poziom 17  

stabilny w sensie takim ze nie ma tak duzych zakluceń...
    a jeszce sie zastanawiam czy by sie dało zrobic prostownik na warikapach? wtedy nie trzeba by było montowac kondensatorów za prostownikiem... (z tego co czytałem to warikapy mają działanie pojemnościowe tak?)

0
  • #6 06 Wrz 2005 23:33
    wmak
    Poziom 27  

Stanowczo za mało albo niedokładnie czytałeś.
    Każda dioda ma pojemność, zależną od napięcia (zaporowej) polaryzacji.
    Małe diody impulsowe - od ułamka do kilku pikofaradów,
    Popularne varikapy od kilku do kilkudziesięciu pikofaradów,
    Diody prostownicze, zależnie od typu, wielkości, kilkadziesiąt pF a nawet kilka tysięcy pikofaradów.
    W filtrze prostownika potrzeba kilka tysięcy mikrofaradów - policz sobie, ile to jest razy więcej.
    Wmak

0