Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Makro łączące kilka komórek w jedną jeżeli jeden warunek jest spełniony.

27 Sie 2018 14:40 324 2
  • Poziom 10  
    Prosze o pomoc w jednej sprawie. Chciałbym w pracy zrobić pismo, w którym wykażę niezapłacone faktury. całość zrobię w korespondencji seryjnej ale stanąłem na samym początku.

Otóż, mam tabelę przestawną. W kolumnie pierwszej NIP, w kolejnej nazwa kontrahenta, dalej symbol faktury i na końcu jej kwota.
    Wiadomo, że korespondencja seryjna działa wiersz po wierszu, a bez sensu bedzie mnożyć pisma jesli dany kontrahent będzie miał więcej niż dwie niezapłacone faktury. daltego chciałbym aby makrem zrobić to tak, że wyszuka ono NIP i wszystkie rozrachunki wraz z kwotami scali w jedną komórkę, powstanie jeden wiersz zawierający NIP, nazwę firmy, oraz faktura i kwota poszczególnych rozrachunków.

Obecnie wygląda to tak:

A chciałbym tak:

Dodano po 3 [godziny] 42 [minuty]:

Ewentualnie jak "pociąć" tę tabelę na mniejsze, np. makro tworzące tabelę, która zawiera nip danego kontrahenta, nazwę i rozrachunki. Potem kolejny plik z tabelą i znowu nip, nazwa, rozrachunki z kwotą itd. Makro mogłoby tworzyć pliki o nazwie NIP_nazwa kontrahenta (nazwa to dwie kolumny).
  • Poziom 17  
    W tabeli przestawnej w opcjach pola możesz zaznaczyć pokaż jako tabelę, wtedy nazwa powieli się przy każdej pozycji. To tak na początek.
  • Poziom 10  
    To wiem, ale też nie wykorzystam tego. W przeciwnym razie nie pisałbym tutaj. Gdybym powielił nazwy to nie byłoby problemu z korespondencją seryjną, ale też nie chcę aby kontrahentom przesyłać tyle pism, skoro może jest możliwość zawarcia tego na jednym dokumencie :)