Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Mitsubishi dx-tl2500 - łączenie rejestratora z komputerem przez rj-45

artix97 27 Aug 2018 12:23 309 6
    artix97
    Level 6  
    Witam
    Mam problem z konfiguracją połączenia między komputerem a rejestratorem DX-TL2500,
    Program do obsługi funkcji rejestratora jest obsługiwany tylko i wyłącznie przez system windows XP lub starszy , toteż stworzyłem wirtualny system, zainstalowałem na nim program ale niestety nie mogę się połączyć. Próbowałem utworzyć połączenie i łączyć się poprzez bezpośrednie połączenie kablowe (LTP1) , kabel komunikacyjny miedzy dwoma komputerami (COM1) niestety nic nie pomogło, również próba łączenia przez bezpośredni program do rejestratora.
    W instrukcji sugerowane jest połączenie przewodem RS-232C ale niestety w laptopie nie mam takiego wtyku,
    Próbowałem również użyć przełączki na usb ale w rejestratorze jest tylko męskie wejście, tak samo jak na przełączce.
    Jak skonfigurować połączenie z rejestratorem, jeżeli to w ogóle możliwe?
    marek216

Level 43  
    Wirtualny windows widzi kartę sieciową i ma do niej sterownik?

artix97 wrote:
    Próbowałem również użyć przełączki na usb ale w rejestratorze jest tylko męskie wejście, tak samo jak na przełączce.

Więc zrób sobie kabelek USB z właściwymi końcówkami, to akurat nie jest problem. Choć w działanie nie wierzę.

artix97 wrote:
    W instrukcji sugerowane jest połączenie przewodem RS-232C ale niestety w laptopie nie mam takiego wtyku,

Są konwertery RS na USB oparte najczęściej na układzie MAX232 lub jakimś podobnym. Koszt niewielki.

Wirtualne maszyny mają to do siebie że czasem są ułomne.
    artix97
    Level 6  
    marek216 wrote:
    Więc zrób sobie kabelek USB z właściwymi końcówkami, to akurat nie jest problem. Choć w działanie nie wierzę.
    Właśnie znalazłem wczoraj taki przewód, przez niego niestety też nie działa ale go wykrywa.
    Próbowałem również połączyć się poprzez sieć ale to również nie pomogło, po ustawieniu takiego samego adresu ip jak rejestrator wyskakuje mi komunikat o konflikcie zgodności ip.
    artix97
    Level 6  
    konfiguracja LAN to dla mnie czarna magia ale tak jak piszesz, nie ma na to czasu, w instrukcji sugerowane jest, aby użyć właśnie RS232-C ale czy to coś zmieni skoro kabel krosowy nie daje rady??? Od kolegów dowiedziałem się, że da się uzyskać dostęp do danych poprzez sieć, ale jakoś to nie idzie, próbowałem również przez oficjalne oprogramowanie i również nic. Pozostaje mi kupno przełączki
  • Helpful post
    marek216

Level 43  
    artix97 wrote:
    Próbowałem również połączyć się poprzez sieć ale to również nie pomogło, po ustawieniu takiego samego adresu ip jak rejestrator wyskakuje mi komunikat o konflikcie zgodności ip.

Masz problem z czytaniem ze zrozumieniem i to jest Twój największy problem.
    Komunikat masz tak wyraźny, że o wyraźniejszy ciężko.

Nadaj w PC adres IP w którym ostatni blok będzie o 1 większy.
    Problem zniknie.
    artix97
    Level 6  
    mówisz to jak dziecku które pierwszy raz widzi znak mnożenia a powie że to kropka, koniec zdania ale jesteśmy krok do przodu gdyż faktycznie, zmiana adresu ip podziałała. Teraz tak, połączenie jest, moge pingować rejestrator, jest to połączenie dynamiczne, ale dalej nie mogę połączyć się przez program, teraz jest ciągłe " łączenie " ale połączyć sie nie może. Pakiety są wysyłane tylko przy pingowaniu.

Dodano po 2 [godziny] 17 [minuty]:

zmiana ip pomogła, wszedłem w IE, wpisałem adres IP rejestratora jako adres i wszedłem w panel sterowania
    Dziekuję za pomoc