Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Dylemat w wyborze urządzenia wielofunkcyjnego do domu.

27 Sie 2018 14:40 405 10
  • Poziom 8  
    Witam

Mam dylemat w wyborze. Podobają mi mi się 2 drukarki.
    Brother InkBenefit Plus DCP-T500W - ma gwarancje na 3 lata, wifi, tanie oryginalne tusze,
    System stałego zasilania tuszem, no i na tych tuszach mozna sporo wydrukować.
    Minus to brak 2 stronnego drukowania.

Druga to Epson WF-2750DWF - 1 rok gwarancji i nie wiem czy można gratis przedłużyć. posiada wifi, ma 2 stronne drukowanie. Tylko problem jest z tymi tuszami są droższe. są tanie zamienniki - czy po nich nie stracę gwarancji.

I mam pytania do tej drugiej drukarki.
    -Znalazłem do tej drukarki jakieś kartridże do samego napełniania. Jesli bym ich używał to czy gwarancje stracę. Są jakieś oryginalne tusze do wlewania jak bym wlewał ten oryginalny tusz do tych kartridży. Tylko który wybrać? i czy to ogolnie dobrze funkcjonuje.
    czy można to urządzenie gdzieś zarejestrować by mieć większą ta gwarancje. czy będę musiał dopłacić - czy jest sens?
    -Do tej drukarki można zamontować ten system (CISS) co w tej pierwszej czy to opłacalne i bezpieczne dla drukarki.
    I która drukarka wydrukuje więcej stron za około 10ml tuszu bo tyle jest w tym kartridżu. a ta pierwsza drukarka nie wiem ile pomieści tuszu w tym pojemniku, Pisze ile kosztuje tusz a nie ma ile jego jest.

Drukarka będzie używana sporadycznie. Ja czasami drukuje jakieś e-booki bo łatwiej mi czytać i do tego potrzebuje druku 2 stronnego- ja nie potrzebuje super jakości wydruku byle dało się odczytać obrazek lub tekst. Siostra drukuje czasami coś do szkoły max może ze 40 stron/msc czarnym tuszem i czasami jakieś kolorowe obrazki. I czasami robi się jakieś kopie dokumentów.
    Nie chciał bym zmieniać lub dolewać tuszu co jakieś 30- 40 stron jak to robiłem z moją starą drukarką. przy dolewaniu dysze zasychały i nie chciało drukować.
  • Poziom 1  
  • Poziom 8  
    Cytat:
    Czy potrzebujesz koniecznie dwustronnego drukowania?

Jak drukuje jakiegoś e-booka to mam 4 strony na jednej stronie kartki a4 a po drugiej stronie drugie 4 strony e-booka. I jak to wydrukować bez dwustronnego drukowania? Ja tez oszczędzam. jak mam e-booka 300 stron to zużywam 1/8 kartek a doczytać sie doczytam.

Tutaj dodaje link tych wiecznych tuszy.
    Link

Tylko jak ty piszez ja tez mam starą drukarke hp 1050 i bardzo mało tam miesi sie tuszu i tam wszczykuje sie w gąbkowe. ten tusz zasycha i nie chce drukowac po drugie szybko psują sie te wkłady a nie mozna ich zresetowac.

Nie wiem jak jest przy tych wiecznych tuszach na ile one wytrzymują i czy tez nie bedzie z nimi zabawy. dla tego pytam tutaj kogos kto juz przetersował.

Może sie ktoś jeszcze wypiwie.
  • Poziom 1  
  • Poziom 30  
    Ja półtora roku temu kupiłem Brothera j/w, wydrukowane ma około 1000 stron, kilkadziesiąt zdjęć w tym klkanaście A4. Kolorowe tusze około centymetra do końca, czarny połowa, mam jeszcze oryginalną zapakowaną butelkę czarnego którą dostałem z drukarką. Mam gdzieś zamienniki bo flaszka oryginału kosztuje 25 zł.
  • Poziom 8  
    To widze zdania takie same i lepiej nie ładować sie w jakieś tam kartridże i postawić na firme Brother z tym ze droższą ewentualnie jest jeszcze opcja bez wifi.
  • Poziom 1  
  • Poziom 1  
    EPSON i CANON też mają drukarki ze stałym zasilaniem - ceny i koszty podobne jak ten BROTHER.

Moderowany przez rys57:

Treść luźno związaną z tematem usunąłem.

• Poziom 8  
    Cytat:
    EPSON i CANON też mają drukarki ze stałym zasilaniem - ceny i koszty podobne jak ten BROTHER.

A jak stoją z gwarancją. Bo mają na rok. Czy da sie to przedłużyć gratis czy trzeba coś dopłacić.
  • Poziom 1  
  • Poziom 8  
    1.5 roku kupiłem ojcu telefon taką zwykła nokie i dzisiaj byłem oddac na gwarancji. Tak ze gwarancja to dobre zabezpieczenie na te tak zwane fabryczne wady. jak by było tylko rok gwarancji to bym dopłacił do tej nokii za wymiane elementu.
    Zdecydowłem sie i zakupięłm dzisiaj brothera DCP-T500W teraz czekam na dostawe.

Dziekuje wszystkim za pomocne sugestie.
    Pozdrawiam