Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Podłogówka Bufor lub zasobnik + pompa ciepła + kominek z płaszczem

27 Aug 2018 15:05 672 3
  • Level 12  
    Witam, robię instalacje w nowym domu i zastanawiam jak to wszystko spiąć aby miało ręce i nogi i nie wyglądało jak instalacja w laboratorium.
    główne źródło grzewcze to pompa a kominek to okazjonalne odpalenie u mnie to raz może 2 na tydzień.
    Jak mogę zapiąć kominek pompę ciepła i bufor(500L)? czy potrzebny jest zbiornik z jedną wężownicą czy bez i jak dostarczyć wysoką temperaturę do podłogówki?
  • Level 32  
    Sam to będziesz wykonywał?
  • Level 34  
    A jaka pompa ciepła? Rodzaj, producent?
  • Level 12  
    Tak Samemu pompa ciepła to woda-glikol 8-10kw zależy co się trafi. trochę poczytałem o łączeniu kominka z pompą i chyba najlepszym rozwiązaniem jest podpięcie płaszcza do wężownicy w zasobniku z racji że to układ otwarty pompę bezpośrednio do zbiornika.

Jeden problem chyba mam z głowy kolejna rzecz to jak pompa ma nie dostawać cieczy powyżej 55 st podczas grzania kominkiem aby nie wyrzucała błędów i sztucznie nie nagrzewać jej do temperatur nie wskazanych dla pompy .

Czy zespół pompowo mieszający od podłogówki da radę z temp. zasilania 80-90st. (rury w podłogówce są gęsto-co 10cm specjalnie pod pompę więc temp musi być max. 35-40 )

teraz mniej na temat zakupiłem używaną pompę ciepła do CWU z przebiegiem 400godzin co tym sądzicie.
    Podłogówka Bufor lub zasobnik + pompa ciepła + kominek z płaszczemPodłogówka Bufor lub zasobnik + pompa ciepła + kominek z płaszczemPodłogówka Bufor lub zasobnik + pompa ciepła + kominek z płaszczem