Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłogówka Bufor lub zasobnik + pompa ciepła + kominek z płaszczem

dawidxcom 27 Sie 2018 15:05 102 3
  • #1 27 Sie 2018 15:05
    dawidxcom
    Poziom 4  

Witam, robię instalacje w nowym domu i zastanawiam jak to wszystko spiąć aby miało ręce i nogi i nie wyglądało jak instalacja w laboratorium.
    główne źródło grzewcze to pompa a kominek to okazjonalne odpalenie u mnie to raz może 2 na tydzień.
    Jak mogę zapiąć kominek pompę ciepła i bufor(500L)? czy potrzebny jest zbiornik z jedną wężownicą czy bez i jak dostarczyć wysoką temperaturę do podłogówki?

0 3
  • #2 27 Sie 2018 22:08
    gersik
    Poziom 31  

Sam to będziesz wykonywał?

0
  • #3 28 Sie 2018 07:56
    ls_77
    Poziom 29  

A jaka pompa ciepła? Rodzaj, producent?

0
  • #4 28 Sie 2018 10:42
    dawidxcom
    Poziom 4  

Tak Samemu pompa ciepła to woda-glikol 8-10kw zależy co się trafi. trochę poczytałem o łączeniu kominka z pompą i chyba najlepszym rozwiązaniem jest podpięcie płaszcza do wężownicy w zasobniku z racji że to układ otwarty pompę bezpośrednio do zbiornika.

Jeden problem chyba mam z głowy kolejna rzecz to jak pompa ma nie dostawać cieczy powyżej 55 st podczas grzania kominkiem aby nie wyrzucała błędów i sztucznie nie nagrzewać jej do temperatur nie wskazanych dla pompy .

Czy zespół pompowo mieszający od podłogówki da radę z temp. zasilania 80-90st. (rury w podłogówce są gęsto-co 10cm specjalnie pod pompę więc temp musi być max. 35-40 )

teraz mniej na temat zakupiłem używaną pompę ciepła do CWU z przebiegiem 400godzin co tym sądzicie.
    Podłogówka Bufor lub zasobnik + pompa ciepła + kominek z płaszczemPodłogówka Bufor lub zasobnik + pompa ciepła + kominek z płaszczemPodłogówka Bufor lub zasobnik + pompa ciepła + kominek z płaszczem

0