Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.
itemscope itemtype="https://schema.org/QAPage"

Podłaczenie unifonu Cyfral smart

Adam_EU8 27 Sie 2018 20:51 231 3
  • Podłaczenie unifonu Cyfral smart

Poziom 7  

Witam,
    Mam problem z podłączeniem słuchawki cyfral smart. Wydawałoby się nic trudnego, a jednak. Poprzednia słuchawka na dwa przewody, podłączona jak na zdjęciu.
    Po analogicznym podłączeniu cyfrala działa słuchawka i mikrofon (można pogadać do siebie) ale brak komunikacji z domofonem - nie dzwoni, nie otwiera.
    Zamieniłem więc przewody, tym razem domofon dzwoni, dzwoni nawet po podniesieniu słuchawki, nie słychać rozmówcy, nie otwiera.
    Skończyły mi się pomysły. Jakieś sugestie ?? Będę wdzięczny za pomoc.

0 3
    Poziom 30  

Na pierwszym zdjęciu masz unifon Proel`a a na drugim i trzecim to Cyfral a jaką masz centralkę? Pokaż zdjęcia klawiatury lub centralki.

Moderowany przez suworow:

To chyba był błąd z mojej strony że wycofałem koledze ostrzeżenie za "wyjątkową trafną podpowiedź" w tematyce domofonów. Ponieważ kolega nie po raz pierwszy od tamtego zdarzenia udziela błędnych porad, nie pozostaje mi nic innego jak naprawić ten błąd i podjąć interwencję. Ostrzeżenie.

Tak jak napisał kolega zybex stary unifon był cyfrowy a nowy to analog dwużyłowy więc zdjęcie kasety zewnętrznej nic nie wniesie do tematu.

0
  • Pomocny post
    Pomocny dla użytkowników

Stary unifon jest unifonem cyfrowym. Ustawiasz na nim numer mieszkania. Nowy unifon jest analogowym (nawet jest to na płytce napisane). To zupełnie inne systemy.
    Gdybyś kupił Cyfrala Smart-D, to byłbyś bliższy sukcesu, ale akurat dziś ktoś ma z taka zamianą jakiś problem. https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3493850.html

1
    Poziom 7  

Rozumiem, dzięki.

P.S. Wymieniłem unifon na cyfrowy i śmiga. Jeszcze raz dzięki.

0