Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
RenexRenex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Toshiba Satellite L50-A-19N - Brak reakcji na właczanik

27 Sie 2018 21:36 321 3
  • Poziom 12  
    Witam
    Kupiłem toshibe satellite L50-a19n pskk6e-02h05tpl niby sprawną, brak możliwości zwrotu, a szkoda kasy, więc chciałbym ją naprawić. Posiadam podstawowe narzędzia do naprawy, ale z elektroniką nie mam teraz dużo doczynienia i nie wiem jak czytać schematy. Także proszę o pomoc. Płyta główna: H000053270 na pokładzie i7-4700mq + grafika GT740 2GB. Płyta nie reaguje na włacznik, diody także nie palą się od ładowania. Poprostu trup. Płyta już wyjęta pomiar prądu na wtyku przy płycie 19V na włączniku przy podłaczonej ładowarce i bateri 0,85 V. Płyta sprawdzana pod światłem i nie posiada żadnych uszkodzeń tzn nie zwarte piny od usb i innych portów. żadne spalenie skopcenia układów. Resetowania RTC i inne resety odrazu mówie ze nie działają. Co dalej mam sprawdzać. Mam miernik FLUKE 175, mikroskop lutownice hotair i grotówkę ersa i-con nano programator ch341. Wiec już coś zdziałam tylko proszę o pomoc.
    [3.12.2020, webinar] Zagadnienia pomiarowe w nowoczesnej inżynierii materiałowej. Zarejestruj się
  • RenexRenex
  • Spec od monitorów
    Laptop opisany na Link
    czyli
    Toshiba Satellite L50-A-19N
    plarforma Pegatron (córka Asus /Acer) "VGSG - VG10S vgsg r2.1

Nie ma SM , tylko Boardview

charger BQ735
    kbc ITE8587e
    ISL95812hrz dc-dc cpu (Vcore)
    TPS1225С 3.3/5V nap. stby
    TPS51363 dc-dc RAM / gpy dodat. NV GT740M

Typowe dla tej płyty to "spalone" polowe (RJK03E2DNS/ IRF8707 )na wej. +19V (odwrotna strona od grafiki) oraz Polowe w zasilaniu grafiki NV.
  • RenexRenex
  • Spec od komputerów
    hubertus1988 napisał:
    nie wiem jak czytać schematy.

W takim wypadku tylko serwis.
  • Poziom 12  
    Posiada ktoś schemat albo boardviev, ale dużo mi to nie da bo nie wiem do końca jak to czytać. a pomiary zrobię. Ew. ktoś blisko mój kod 09-100 kto by naprawił tą płytę nie za miliony.