Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Próba pojawienia się phishingu w Androidzie

27 Sie 2018 23:46 240 7
  • Poziom 3  
    Witam,

Dzisiaj około godziny 20 podczas korzystania z internetu zalogowałem się na stronę społecznościową, w czasie "odświeżania" pojawiło się automatyczne przekierowanie na nieznaną stronę, którą przedstawiam na poniższych obrazkach...

Próba pojawienia się phishingu w AndroidziePróba pojawienia się phishingu w AndroidziePróba pojawienia się phishingu w Androidzie

W czasie gdy czytnikiem linii papilarnych chcę wyjść z tej strony i powrócić do strony pierwotnej to w podczas każdego "odświeżania" przekierowuje mnie znów automatycznie na nieznaną stronę.

Nie wiem co robić. Kilka godzin temu było normalnie i nie było tego problemu, teraz nie wiadomo skąd ten problem się pojawił. Mam nadzieję, że nie będzie mnie czekało Przywrócenie telefonu do ustawień fabrycznych, bo bardzo bym tego nie chciał. Bardzo proszę o pomoc. Z góry bardzo dziękuję!!!
  • Poziom 3  
    Zrobiłem to bardzo dokładnie i nadal problem się pojawia...
  • Poziom 3  
    Nie próbowałem innej przeglądarki. Myślałem wcześniej o Mozilli Firefox, ale według opinii użytkowników ma mniejszy filtr antyphishingowy niż Google Chrome. Z innych aplikacji nie korzystałem. Jednak nie wiem co ma wspólnego pojawienie się komunikatu przekierowania na nieznaną stronę niż korzystanie w między czasie z innej aplikacji, z której nie korzystałem. Czyżby w ramach tego wszystkiego może mi grozić Przywrócenie telefonie do ustawień fabrycznych i HARD reset? Mimo tego, że ten problem jest mało zbędny, to mogą grozić aż takie konsekwencje? Bardzo proszę o pomoc!

Dodano po 2 [minuty]:

Oprócz tego zrobiłem wszystkie czynności zaznaczając "ptaszkiem" na tej stronie, by Google Chrome lub samo Google chroniło mnie automatycznie od takich rzeczy. Myślałem, że ten problem już zniknie, ale niestety, nadal wielokrotnie się pojawia po "odświeżeniu" strony...
  • Poziom 3  
    miksiarz napisał:
    jakaś aplikacja scamowa może na to wpływać i hard restet też spk

Jaka to może być aplikacja scamowa?

leonov napisał:
    A używasz programu antywirusowego ? Sprawdź aplikacje i procesy działające w tle.

Tak, używam. Mam program antywirusowy już automatycznie zainstalowany w Menedżerze telefonu. Model telefonu jaki jest to Huawei P10 PLUS. Najbardziej interesuje mnie długi link w pasku adresu przeglądarki, który dotyczył mojego modelu telefonu. Sprawdziłem ten aplikacje i procesy działające tle to są aplikacje włączone, które używałem bardzo dawno temu, lub kilka dni temu. Nie rozumiem. Dlaczego automatycznie po skorzystaniu z danej aplikacji, proces ten nie jest zatrzymany, tylko jakby działał w tle. Czy z tego wszystkiego może mi grozić Przywrócenie telefonu do ustawień fabrycznych...?